Peugeot 2008 ve Opel Crossland X’in rakibi hazır gibi

Alman otomobil üreticisi Opel ile Fransız PSA/Peugeot-Citroen arasındaki ortaklığın bir parçası olarak aynı platformu paylaşacak olan Opel Crossland X, Peugeot 2008 ve Citroen C3 Picasso üçlüsünden sonuncusu da hazır sayılır. İşte Citroen C3 SUV konseptinin ilk 12 fotoğrafı…
Peugeot 2008’in yollara çıkmasının ardından Crossland X’i tanıtan Opel’i şimdi de Citroen takip ediyor. 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan yeni SUV konsepti, C3 Picasso’nun bir önizlemesi niteliğinde olacak.

Yeni C3 SUV, kuzenlerinin yanında Renault Captur, Fiat 500X, Nissan Juke gibi modellerle rekabet edecek.
Citroen crossover konseptinin ilk fotoğraflarını yayınladı. C-Aircross ismiyle sahneye çıkacak olan konsept, Citroen’in SUV sınıfındaki küresel atağının somut bir göstergesi.

Bu arada markanın küçük SUV’u Avrupa dışındaki pazarlarda da yollara çıkacak.
Citroen yeni crossoverın ne zaman üretileceğini açıklamadı ancak basında yer alan bilgiler bu yılın sonbahar aylarını işaret ediyor.
Konseptin fotoğraflarına baktığımızda Citroen C3 modelinden izler taşıdığını söylemek mümkün. Markanın Avrupa’da en fazla sattığı model olan C3’teki gibi konseptin de ön farların da kapı yanlarında hava kapsüllerine yer veriliyor. Bu arada, Citroen’in hava kapsüllerini ilk kez C4 Cactus’te kullanmaya başladığını hatırlatalım.
Konseptin fotoğraflarında ayrıca yan aynalar yerine kullanılan kameralar, spoylera entegre dikiz aynası kamerası gibi teknolojik detaylar da dikkat çekiyor.
Citroen, SUV’un kabininde kullanıcı dostu ve konforlu detaylara yer vereceğini söylüyor.

Alcantara kumaş koltukların kullanılacağı araçta head-up display ve kablosuz telefon şarj özelliği gibi ekipmanlar da kendine yer bulacak. SUV’da tek kollu direksiyon simidi görev alacak.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.