Peugeot yeni modellerini açıkladı: 2 yılda 5 elektrikli

Peugeot-yeni-modeller -geliyor

Peugeot, iki yıl içinde beş yeni elektrikli model i piyasaya çıkarmaya hazırlandığını duyurdu. Bu 5 yeni model kompakt segmentte yer alıyor: E-308, E-308 SW, E-408, E-3008 ve E-5008.

E -308 SW adını taşıyan steyşın vagon böylece Avrupa’nın ilk elektrikli steyşını olacak.

e-308 ve e-308 SW, 115 kW (156 hp) elektrik motoruna ve “400 km’nin üzerinde” WLTP menziline sahip olacak. Ne yazık ki Türkiye steyşın sevdasını 80’li yıllarda terketti. Oysa Uzun yolculuklar için en uygun gövde yapılarından biri steyşın bir otomobildir.

Yeni nesil Peugeot modelleri
Yeni nesil Peugeot modellerinin içinde inception konseptinden ne kadarını görebileceğiz?

700 km ve 4 çeker

Peugeot, steyşın otomobilde ilk elektrikli ünvanını yakalasa da tüketiciler için bu o kadar önemli sayılmayabilir. Dünyada ve Türkiye’de artık SUV rüzgarı esiyor.

2023’ün ikinci çeyreğinde tanıtılacak olan yeni E-3008 işte tam da bu ihtiyaca cevap verecek kadar iddialı. Yeni elektrikli model 4 çeker versiyon da dahil olmak üzere üç motorla yola çıkacak. Her şeyden önce, Peugeot nihayet 700 km’ye kadar çıkan önemli bir menzil vaat ediyor. Yenilenen e-5008 de muhtemelen aynı teknoloji ile gelecek. Yeni STLA Orta platformunu temel alacaklar.

Bu haber ve 2038’e kadar karbon ayak izini azaltma planı ile birlikte Peugeot, yaklaşmakta olan aslanların yeni “yüzünü gösteren bir görsel yayınladı. Bu ön yüzü, Peugeot Inception konsepti ile keşfedebildiğimiz için zaten tanıyorduk: Izgaranın her iki tarafında, büyük siyah bir bant içinde üç ince ışıklı çizgi ile birlikte üç ışıklı şerit.

Yeni nesil Peugeot modelleri böyle mi olacak

Geleceğin tüm Peugeot serisi

Görseldeki modeller için bir tahmin oyunu oynarsak: soldan sağa yeni 508, yeni 308, 208, merkezde Inception konseptini, ardından 2008, 3008 ve 5008 SUV’leri söyleriz.

7008 planlanmadı mı? Gizem.

Diğer soru iç mekanla ilgili olacak: “Hiperkare ” direksiyon simidi orada olacak mı yoksa sadece Inception konsepti için mi vardı? Direksiyon simidi ile direksiyon simidi arasındaki fiziksel bağlantıyı ortadan kaldıran “steer-by-wire” teknolojisi için de aynısı.

 

Önceki İçerikFord E-Transit 13 filo şirketinin araç parkına katıldı
Sonraki İçerikAraç çekme hizmetine zam: Aracınız çekilirse 400 TL’yi hazırlayın
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz