Ford E-Transit 13 filo şirketinin araç parkına katıldı

Türkiye’de Ford Otosan’ın Gölcük Fabrikası’ndan yollara çıkan tamamen elektrikli Ford E-Transit, ticari filoların genişlemesinde rol alıyor.

Elektrikli araçlar, adım adım dünya genelinde kabul görmeye devam ediyor. Kaçınılmaz bir şekilde Türkiye de elektrikli araçlarla olan bağını artırıyor. Ford E-Transit de, hem ülkemizde üretilmesi hem de elektrikli olması nedeniyle ülkemizde öne çıkan önemli örnekler arasında.

Ticaretteki yeni oyuncu Ford E-Transit

Ford E-Transit özellikle, hızla gelişen e-ticaret gibi sektörlerin önünü açtığı bir model olarak gelişmesini sürdürüyor. Tam elektrikli ticari araç, enerji şirketlerinden kargo dağıtımına, eğitim sektöründen tüketim ürünlerine kadar birçok sektörde 13 firmanın filosunda yerini aldı.

Ford Otosan’ın elektrifikasyon yolculuğunda önemli bir adım olan Türkiye’nin ilk tam elektrikli ticari aracı E-Transit; dayanıklılık, fonksiyonellik için özel olarak tasarlandı.

Arkadan çekişli motoruyla çabuk hızlanma sağlayan Ford E-Transit; 135 kW ve 198 kW güç üreten elektrikli motor seçeneklerine ve 15.1 metreküpe kadar yükleme alanına sahip.

AC ve DC hızlı şarj özelliği bulunan E-Transit; AC şarj ile yaklaşık 8,2 saatte yüzde 100 şarj olabilirken, 115 kW DC Hızlı şarj özelliği ile de 34 dakika içinde yüzde 15’ten yüzde 80’e kadar şarj gerçekleştirebiliyor.

Euro NCAP tarafından ticari araçlar alanında Altın Ödül alan Ford E-Transit’in sahip olduğu sürücü destek sistemleri arasında; yaya algılama özellikli Çarpışma Önleme Yardımı, Trafik Levha Tanıma özellikli Akıllı Adaptif Hız Kontrolü, Şerit Takip Uyarılı ve Yardımlı Kör Nokta Bilgi Sistemi, 360 derece kamera ve Geri Manevra Fren Desteği gibi özellikler yer alıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.