Premiumda Volvo öne geçti

Volvo S60 2014

 

2014’ün Ocak ve Şubat ayında premium segment satışlarının yaklaşık yüzde 20 daraldığına dikkat çeken Volvo Car Türkiye, iki ayda sattığı 508 adet otomobil ile hedeflerinin üzerine çıktığını ilan etti.

Volvo Car Türkiye geçen yıl elde ettiği 393 adetlik rakamını geride bırakarak 2014’te yaklaşık yüzde 30 üzerinde bir performans artışı göstererek premium segmentte 2013’teki yüzde 7,6’lık payını bu sene yüzde 12,2’ye çıkardı. 

Volvo Cars’ın ilk iki aylık satışları arasında S60 öne çıkan model oldu.

S60 satışlarında yüzde 31’lik artış yaşanırken, V40 ve V40 Cross Country geçen seneye göre satışlarını yüzde 105 arttırdı. 

 

Volvo Car Turkiye Genel Muduru Maruszewski

 

Volvo Car Türkiye Genel Müdürü Greg Maruszewski, Volvo Car Türkiye’nin, önümüzdeki aylarda V40 ailesinin satışlarının daha da artacağını  ve C premium segment içindeki payını arttıracağını belirterek, markasının 2014 yılında neler yapacağını şöyle anlattı: 

“Volvo Cars, otomotiv fuarlarında lanse ettiği ve büyük ilgi gören concept otomobillerini, 2014’te de sergilemeye devam edecek. Bu etkileyici tasarımlar ve son olarak dünyanın en tanınmış teknoloji markası Apple ile gerçekleştirdiğimiz ve Volvo Cars’ın orta konsoldaki büyük dokunmatik ekranlı göstergesiyle; iPad, iPhone ve iPod kullanıcılarının yakından tanıdığı bütün özellik ve hizmetleri doğrudan araç içindekilere sunan Apple CarPlay yenilikleri gibi çığır açıcı yeniliklerle atılımlarımız devam edecek” 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.