Radarına X4’ü aldı

VW-Golf-GTI

BMW X4 avcısı olarak adlandırılan Mercedes GLC Coupe’nin geliştirme çalışmaları sürüyor. Fotoğrafları internete sızdırılan GLC Coupe’nin kamuflajına rağmen selefi GLK ile benzer keskin hatlara sahip olması dikkat çekiyor. Ön ve arka kısmında kamuflaja yer verilen GLC Coupe’nin eğimli arka kısmı coupe ruhuna gönderme yapıyor.

GLC Coupe’de standart GLC ile aynı kabin tasarımına sahip olacak. Aracın, 241 beygir güç ve 370 Nm tork üreten 2.0 litrelik turbo benzinli motor seçeneği bulunacak. Motor ailesinde ayrıca 329 beygir güç ve 362 beygir güç üreten V6 twin-turbo motorlar da yer alacak.

GLC’nin aynı zamanda sınırlı sayıda üretilecek olan yakıt hücreli versiyonu da bulunacak. Ancak bu versiyonun piyasaya sürülmesi için iki yıl daha beklemek gerekiyor.

Önceki İçerikAvrupa’da yüzde 14 arttı
Sonraki İçerikAlfa, Ferrari’nin karşısına çıkabilir mi?
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz