Alfa, Ferrari’nin karşısına çıkabilir mi?

Yeniden canlandırma planı adı altında 8 yeni model geliştiren İtalyan ateşi lakaplı Alfa Romeo, sporcu kimliğini yeniden ortaya çıkarmaya hazırlanıyor.
Markanın çatısı altında bulunduğu Fiat Chysler Automotive CEO’su Sergio Marchionne’in açıklamasına göre Alfa Romeo markası Formula 1’e geri dönmeyi hedefliyor. Bu da Grubun bir diğer otomotiv markası Ferrari’ye pistlerde rakip olacağı anlamına geliyor.

Alfa’nın insanların kalbinde yer ettiğine değinen Marchionne, “Bu yüzden Alfa Romeo’yu tekrar Formula 1’e geri getirmek istiyoruz. Bu dönüş Alfa için çok önemli.” diyerek, markanın yeni dönem planları içinde pistlerin ne kadar önemli görüldüğüne vurgu yaptı.

1950 ve 1951 yıllarında Alfa Romeo takımı Formula 1 yarışlarında dünya şampiyonu olmuştu. Bu yıl ise Ferrari’nin kırmızı yarış otomobilleri Alfa Romeo logosunu taşıyarak dikkat çekti.

Fiat Chrsyler, 5 yıllık plan dahilinde Alfa Romeo, Jeep ve Maserati markalarında 48 milyar euroluk yatırım yapmıştı.

Önceki İçerikRadarına X4’ü aldı
Sonraki İçerikHyundai ile ilgili az bilinenler
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz