Ranger Afrika yolunda

Amerikan devi Ford, popüler pick-up modeli Ranger’ı, Batı Afrika’ya taşıma kararı aldı. Coscharis Motors Limited isimli ortağıyla, Nijerya’daki yeni fabrikasında Ranger üretecek olan Ford, üretimi bu yılın son çeyreğinde başlayacak ve doğrudan ya da dolaylı olarak 180 kişiye istihdam sağlayacak. Fabrikada yılda 5.000 adet Ranger üretilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ford Orta Doğu ve Afrika yöneticisi Jim Benintende, Afrika’nın en büyük ekonomisinin Nijerya’da olduğunu belirterek; ülkedeki Ranger üretiminin Ford’un Orta Doğu ve Afrika’daki büyüme planları için önemli bir kilometretaşı olacağına değindi. Benintende ayrıca, üretim için doğru bir partner seçtiklerinin de altını çizdi.

Afrika kıtasının genelinde satışa sunulan Ford Ranger, 2015 yılının ilk altı aylık döneminde Güney Afrika’nın en çok satan aracı olmayı başardı.

Önceki İçerik200 milyonluk kredi aldı
Sonraki İçerikKüçük Honda sınırları aşacak mı?
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz