Renault ve Oyak’tan yeni ortaklık: Oyak Horse kuruldu

Türkiye’de birlikte otomobil üretip satan Oyak ve Renault. uluslararası yeni bir ortaklığa daha yöneldiklerini açıkladılar. Renault Group ve OYAK’tan ileri hibrit ve düşüemisyon in yeni ortaklık adıyla duyurulan işbirliğinin diğer ucunda İspanyol Horse Holding bulunuyor. ÜÇ büyük kuruluşun imzaladığı yeni ortaklık, Bursa’daki Oyak Renault fabrikalarının motor ve güç aktarım sistemleri üretim tesisini devralıyor. Bursa’daki üretim tesisinin adı Oyak Horsa oldu.

Aralarında rkiye’nin de bulunduğyedi ülkede faaliyet sterecek HORSE Holding, ileri hibrit ve düşüemisyonlu motor ve güç aktarısistemleriyle ilgili bilgi ve varlıkları tek çatı altında toplayacak.

Oyak Horse, BUrsa’daki tesislerin içindeki motor ve aktarma organları üretim tesisinin yeni şirketi oldu.

OYAK HORSE MAKİNE EKİPMANLARI CARET VE SANAYİ A.Ş. (OYAK HORSE) temmuz baş ında faaliyete geçti. Genel merkezi Madrid’de olan HORSE Holdingllı3,milyon üretim kapasiteli 8 tesisi ve 3 Ar-Ge merkeziyle Renault Group’un hibrit ve düşüemisyonlu motor ve güç aktarısistemleri varlıklarını devralıyor. 

Şimdiye kadar Oyak Renault nyesinde bulunan motor ve güç aktarısistemleri tesisi ‘OYAK HORSE’ adıyla Oyak Renault’nun Bursa fabrikasında üretime devam edecek. 

OYAK HORSE, ksek basılı alüminyum enjeksiyon, motor, vites kutusu üretim ve Ar-Ge merkezi ile faaliyet sterecek. Yeni ortaklık, rkiye’de düşüemisyonlu motor üretimi yatımları in rsat sağlayacak. 

İspanya, Arjantin, Portekiz, Brezilya, Şili, Romanya ve rkiye’de faaliyet sterecek şirkette Renault Group’tan bin çalışan rev yapıyor. rkiye’de OYAK ortaklığı ile Bursa’da bulunan HORSE tesisinde ise 875 kişi çalışıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.