İlk Tesla pick up Cybertruck montaj hattında

Elektrikli araç üreticisi Tesla sonunda ilk pick up modeli Cybertruck‘ı üretti. İlk araç Texas Gigafactory bantlarından çıktı. Kasım 2019 yılında hprototip olarak ortaya çıkan ama bugüne kadar bir türlü üretilemeyip, geliştirme çalışmaları süren ilk Tesla pick up Cybertruck, 3 yıllık gecikme sonrasında montaj hattında ilerlemeye başladı.

Tesla 2023 Münih Otomobil Fuarı’na katılıyor

İlk Cybertruck teslimatlarının 2023’te başlayacağı onaylandı, ancak seri üretim 2024’te start alacak.

Tesla Cybertruck tanıtımında aracın kırılmaz denen camı kırılmıştı.

Üretimin başlaması şerefine Teksas fabrikasındaki işçiler bir hatıra fotoğrafı çektirdiler. Fotoğraf çektiren çalışanlar, aracın etrafını öylesine kaplamışlar ki araç adeta gizlenmiş durumda. Buna rağmen aracın prototiplerdekinden çok farklı olmadığı tahmin ediliyor.

Fotoğrafı yorumlayanlardan biri sağ sürücü kapısının olmadığını söylüyor ama bunu montajın henüz devam ettiği sırada çekilen bir foto olarak da yorumlayabiliriz. Kapı montaj aşamasının ileriki aşamalarında takılacaktır.

İşçilerin fotoğrafını Elon Musk retweetledi.

Çalışanların fotosunu Elon Musk retweetledi

Tesla Cybertruck teslimatlarının başlaması için CEO Elon Musk’ın söz verdiği şekilde, bu yılın eylül ayı sonları dile getirilmişti. Aracın son hali de o tarihte başlayacak teslimatlarla oratya çıkacak gibi görünüyor.

Eylül sonundaki ilk teslimatlarda muhtemelen elektrikli pick up’ın detaylı özelliklerini öğreneceğiz ve küçük bir Cybertrucks filosu sahiplerine teslim edilecek.

Başlangıçta, Cybertruck’ın üretimi yavaş olacak ve 2024’te hızlanacak. Musk’ın Cybertruck satış tahmini yılda 250.000 – 500.000 adete kadar çıkabilecek. Birkaç ay önce hissedarlarla konuşan CEO, nihai ürünün “beklenenden daha iyi” olacağını söylemişti.

Modelin elektrikli tam boyutlu pikap segmentindeki rakipleri arasında Rivian R1T, Ford F-150 Lightning, Chevy Silverado EV, Ram 1500 REV, GMC Sierra EV ve Hummer EV yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.