Sabancı’nın Temsa Global’ine Japon ortak geliyor

Sabancı Holding tarafından yapılan açıklamada, Temsa İş Makinaları'nın, Japon şirketi Marubeni Corporation ile ortaklığa gideceği bildirildi.

 

Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Temsa Global Sanayi ve Ticaret AŞ'nin  bünyesindeki iş makinaları işinin, geçen yıl mart ayı sonu itibariyle, topluluklarının iş makinaları alanında gördüğü büyüme fırsatlarına paralel olarak, Temsa Global Sanayi ve Ticaret AŞ bünyesinden ayrıldığını ve iştiraki olarak yapılandırıldığını hatırlattı.

 

Sektöre odaklanılması hedefiyle atılan bu adımdan sonra Temsa İş Makinaları'nın, işkolu yönetiminde önemli uygulamaları hayata geçirdiğini aktaran Pekarun, pazar payında önemli kazanımlar elde ettiğini ve geleceğe dönük büyüme planlarını oluşturduğunu ifade etti. 

 

Pekarun, yaptığı açıklamada şunlara değindi:

 

"Şimdi ise büyüme hedefine giden yolda, Japonya'nın dev kuruluşlarından, iş makinaları sektöründe de bir çok uluslararası distribütörlükleri olan Marubeni ile  bir ortaklık kurma çalışmalarına başlanmıştır. Şirketin hisse yapısında, Sabancı Topluluğu iştirakleri yüzde 51 oran ile çoğunlukta kalacaktır.  Bu ortaklık, şirketin iş makinaları sektöründe büyümesi için atılan bir adımdır. Süreç gerekli izinlerin alınmasından sonra tamamlanacaktır." 

 

 

Önceki İçerikYeni Trafic 1.6 dizelle geliyor
Sonraki İçerikBMC çalışanı işe iade edildi
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz