Sahibinden satılık

Victoria’s Secret’ın kurucusu Les Wexner‘ın kendisine yaklaşık 17 milyon dolara çalıntı Ferrari satan müzayede evine açtığı dava devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Goodwood Festivali’nde sadece 6 adet üretilen 1954 model Ferrari 375 Plus’ı satın alan Wexner, müzayede evinin 330 beygirlik yarış otomobilinde hak mahrumiyeti bulunduğunu söylemediğini iddia etti.

Hikaye şöyle gelişiyor:

1954 model Ferrarinin motoru 80’li yıllarda otomobil asıl sahibi olan Karl Kleve’nin Ohio’daki evinin önünden çalınıyor ve Belçikalı yarış pilotu Jacques Swaters’a satılıyor. Swaters ile irtibata geçen Kleve, bir süre devam eden davalardan sonra Swaters’tan 420.000 pound tazminat alıyor. Taraflar arasında sorun kalmadığını belirten müzayede şirketi de geçtiğimiz yıl otomobili açık arttırmaya çıkarıyor ve otomobilin yeni sahibi Victoria Secret’ın kurucusu Lex Wexner oluyor.

Mahkeme geçtiğimiz günlerde, yeterince bilgilendirilmediği gerekçesiyle müzayede şirketine dava açan Wexner’ın satın aldığı otomobilin sahibinin 2010 yılında vefat eden Swaters’ın 16 yaşındaki kızı olduğuna karar verdi.

Yılan hikayesine dönen olayların merkezinde yer alan Ferrari 375 Plus’ta V12 motor bulunuyor. Maksimum 280 km/s’ye çıkan otomobilden bir tane moda tasarımcısı Ralph Lauren’de bir tane ise şeker milyarderi Giorgio Perfetti’de bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.