Huracan geliyor

Geçtiğimiz yıl süpersporcular dünyasına hızlı bir giriş yapan Lamborghini Huracan LP 610-4, bir dizi yenilikle siparişe hazır duruma geldi.

Standart olarak hem Huracan Coupe’lerde hem de yeni lanse edilen Spyder versiyonunda motor verimliliğini iyileştiren silindir deaktivasyon özelliği yer alırken, bu defa bu fonksiyon ilk kez atmosferik V10 motorlarında da yer alıyor. Tam motor kapasitesi gerekmediğinde, silindir dizilerinden biri kapanıyor ve 10 silindirden 5’i geçici olarak deaktive oluyor. Sürücü hızlandığında ise, kendisi gerçekte hiçbir şey fark etmezken, sistem anında 10 silindirli moduna geri dönüyor. Bu özellik, yakıt tüketimini azaltırken, CO2 emisyonunu da 283 g/km’ye düşürüyor.

Huracan’ın kapı kollarında ve merkezi konsolun tüm üst kısımlarında deri malzemeye yer veriliyor. Havalandırma bölümünde ise mat siyah detaylar bulunuyor.

Lamborghini Ad Personam programı ile sürücünün otomobilini kişiselleştirmesine imkan sağlıyor. Böylelikle sürücü, otomobilini kendi zevklerine göre düzenleyebiliyor.

Motor bölümündeki yeni LED aydınlatması, tercihe bağlı şeffaf motor kapağı ve fiber karbon motor bölmesiyle birleştirilebiliyor. Hız Sabitleme sistemi de özel olarak ayarlanabiliyor. Seyahat paketinde önde ve arkada ilave eşya fileleri, ilave bir 12V ek çakmak ve bardak tutacağı da bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.