Hibrit Clio ve plug-in Captur Brüksel’de sahneye çıktılar

Avrupa’da satışa sunulan ve Türkiye pazarı için gün sayan Renault Yeni Clio Brüksel Otomobil Fuarı’nda yeni bir versiyonla sahneye çıktı.

Yeni Captur ile birlikte Yeni Clio, hibrit Clio E-TECH 140hp ve şarj edilebilir hibrit Captur E-TECH 160 hp 2020 versiyonlara kavuştu. Yeni Clio E-TECH, şehir içi kullanımının yüzde 80’ini tamamen elektrik modunda gerçekleştirerek; termik bir motora kıyasla şehir içi kullanımda yüzde 40’a kadar yakıt tasarrufu sağlıyor.

Yeni Captur E-TECH Plug-in 135 km/sa maksimum hızda karma kullanımda (WLTP) 50 kilometre; şehir içi kullanımda ise (WLTP şehir) 65 kilometre boyunca %100 elektrikle kullanılabiliyor. Yakın bir zamanda Megane E-TECH Plug-in versiyonu da seriye eklenecek.

Renault geliştirdiği yeni CMF-B modüler platformu sayesinde yeni plug in hibrit teknolojisini kolayca entegre edebiliyor. Yeni plug in hibrit motorlar ayrıca Renault Nissan Mitsubishi İttifak markaları birikiminden de faydalanılarak geliştirilmiş. Renault, 2022 yılına kadar 8 tam elektrikli model ve 12 şarj edilebilir elektrikli ya da hibrit model pazara sunacak.

Clio 1,2 kWh, Captur 9,8 kWh bataryaya sahip

Yeni Clio E-TECH, 1,2 kWh batarya ile Yeni Captur E-TECH Plug-in ise 9,8 kWh batarya ile birlikte elektrik gücü desteği alıyor.

Motorlar bağımsız olarak güçlerini tekerleklere yönlendiriyor. Aktarma organları motorları hızlanma ve güç gereksinimlerine göre devreye alırken bataryanın yolda şarj edilme opsiyonu da kullanılıyor. Bu yönetim çeşitli motorlar ve dişliler arasındaki 15 çalıştırma kombinasyonuna göre gerçekleştiriliyor.

Renault’nun pazara sunduğu yeni hibrit motorlar, İttifak’ın deneyim ve sinerjisine dayanıyor. Renault Grubu, 2022 yılına kadar %100 elektrikli 8 model ve hibrit & şarj edilebilir hibrit 12 modeli ürün gamına ekleyecek.

Herkes için sürdürülebilir mobilite yaklaşımında bir dönüm noktası olan elektrikli mobilitenin öncülerinden olan Renault Grubu; 10 yılı aşkın süredir elektrikli araç deneyimi çerçevesinde, dinamik ve verimli hibrit motor seçeneklerini müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.