Seat’tan yeni küçük crossover

Seat Ateca’nın ardından İspanyol kanı bir SUV olarak yollara çıkmaya hazırlanan Arona ile ilgili her geçen gün bir yeni bilgi daha ortaya çıkıyor.
2016 Paris Otomobil Fuarı’nda ilk olarak ismi açıklanan Arona’nın daha sonra gizemli bir fotoğrafı otomobil severlerle paylaşılmıştı.
Casus fotoğrafları da internete sızdırılan Arona’nın kamuflajlı fotoğrafları ise İspanyol üretici Seat tarafından yayınlandı.
Yeni Seat Arona, Volkswagen Grubu’nun MQB platformunda yükseliyor.
Kamuflajlı da olsa Arona’ya önden baktığımızda Seat Ibiza modeli ile benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz.
Küçük SUV’un arkasında ise ağabeyi Ateca ile benzer bir bagaj kapağına ve far grubuna yer veriliyor. Ters çevrilmiş arka farlara sahip olan Arona’da plakalık bagaj kapağında görev alıyor.
Nissan Juke, Renault Captur ve Opel Mokka X gibi güçlü rakiplerle mücadele edecek olan Arona, 2018 yılında yollardaki yerini alacak.
Arona’nın kabininde diğer Seat modelleriyle aynı çizgilerin hakim olacağı söyleniyor. Bu arada Arona’nın bilgi-eğlence sisteminin Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumlu olduğunu da hatırlatmakta fayda var.
Seat SUV ailesi Ateca ve Arona modelleri ile sınırlı kalmayacak. Aileye ilerleyen zamanda Formentor isminde yeni büyük bir SUV da eklenecek.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.