Seat Ibiza kaç liradan alıcı buluyor?

Leon’da uyguladığı yeni formülünü ürün gamındaki diğer modellere de entegre edecek olan Seat, bunun ilk örneğini Ibiza ile verdi. Geçtiğimiz 30 yıl boyunca 5 milyon adedin üzerinde satış yakalayarak dikkat çeken Ibiza’nın yeni nesli Türkiye’deki showroomlarda yerini aldı. Kabininde bulunan tamamen kişiselleştirilebilir öğelerin yanı sıra sürücüyü merkeze koyan tasarımıyla da fark yaratmayı hedefleyen Ibiza’da ayrıntılara verilen önem özellikle direksiyonda, havalandırma ızgarasında, gösterge panelinde ve radyoda göze çarpıyor.

Yorgunluk tespit sistemi ve ikincil çarpışma freni gibi güvenlik önlemlerinin standart olarak bulunduğu Ibiza, Reference ve Style donanım seviyesiyle satın alınabiliyor. Yeni Ibiza’da, 75 BG ve 110 BG’lik iki farklı versiyona sahip 1.0 litrelik benzinli motor görev alıyor. 110 beygirlik versiyonda DSG şanzıman seçeneği bulunurken; diğer versiyon standart olarak manuel vites kutusuyla geliyor. 1.0 litrelik motora, 90 beygir güç üreten 1.2 litrelik benzinli motor da eşlik ediyor.

Yeni Ibiza’nın yalnızca bir adet dizel motor seçeneği bulunuyor. Otomatik ya da manuel şanzımanla tercih edilebilen 1.4 litrelik dizel motor, farika verilerine göre 100 km’de 3,8 lt’lik yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. 1.0 EcoTSI 110 HP ve 1.4 TDI 90 HP motorlar, Start&Stop teknolojisi ile sunuluyor.

Dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemine yer verilen Ibiza’da bulunan USB girişi ve Bluetooth bağlantısı sayesinde radyoya bağlı kalmadan müzik dinlenebiliyor.

Ön ve arka park sensörlerinin opsiyon listesinde yer aldığı Ibiza, park esnasında sürücüsünü hem sesli hem de ekran üzerinden uyarmayı ihmal etmiyor. Ayrıca, geri görüş kamerasının da opsiyon listesinde bulunduğu belirtelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.