Almanların tarihinde bir ilk

VW-Golf-GTI

Tarihinin en iyi ilk yarısını geçiren Alman lüks otomobil üreticisi BMW, 2015’in Ocak-Haziran arasındaki döneminde toplam 1.099 milyon adet yeni otomobil satmayı başardı. BMW ve MINI markalı otomobil satışlarında bir milyonun üzerine çıkan BMW Group, Avrupa’da 488.000 adet otomobili alıcısıyla buluşturdu. BMW markasının en güçlü büyüdüğü pazarlar, İspanya, İtalya, Portekiz ve İrlanda oldu. Amerika’da ise satışlar yüzde 9.5 artarak 242.300 adede ulaştı.

Alman devi tüm dünyada toplam 13.500 adet i3 elektrikli ve i8 hibrit araç satışı gerçekleştirirken; BMW M ve M Performance modellerinden 30.500 adet satıldı.

Satış verilerini açıklayan BMW AG Yönetim Kurulu üyesi Harald Krüger; Brezilya, Rusya, Hindistan, Güney Kore ve Türkiye’den oluşan BRIKT ülkelerinde karışık bir satış grafiğinin doluğunu belirtti. Özellikle Rusya’da satışların gerilediğinin altını çizdi.

Önceki İçerikEkonomik Rus Lada, geri döndü
Sonraki İçerikSeat Ibiza kaç liradan alıcı buluyor?
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz