Seat, yeni SUV için Altea’yı feda etti

VW-Golf-GTI

Volkswagen Grubu kanatları altında faaliyet gösteren İspanyol otomobil üreticisi Seat, ailesine yeni SUV’lar katabilmek için iki aracından vazgeçiyor.

Altea ve Altea XL modellerinin üretimini sonlandıran Seat yeni bir SUV üretimine başlamaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Seat sözcüsü, 2016 yılından itibaren satışa sunulacak olan SUV’un rakiplerine göre etkileyici bir alternatif olacağını söyledi.

Seat yılın ilk 6 ayında Avrupa’da 10.544 adet Altea sattı. Altea’nın satışları geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 9.6 arttı ancak yine de 62.508 adetlik satışa imza atan segment lideri Renault Scenic’e yetişemedi.

Önümüzdeki yıl satışa sunulacak kompakt SUV kuzeni Volkswagen Tiguan ile aynı platformu paylaşacak. Seat SUV, Skoda’nın Çek Cumhuriyeti’ndeki Kvansiny fabrikasında üretilecek. Seat’ın emekliye ayrılan modeli Altea ilk kez 2004 yılında tanıtılmıştı.

2006 yılında ise aracın XL versiyonu kendini göstermişti.

Önceki İçerikLastikte yeni dönem
Sonraki İçerikSuzuki, gözüne İzmitli i20’yi kestirdi
Uzun yıllar Star Gazetesi otomotiv editörlüğünü yürüten yazar, 2013 yılından beri uzmanı olduğu otomotiv haberciliği konusunda yazılarını sürdürüyor. Bir süre PR alanında da çalışan yazar, otomotiv alanındaki makro yaklaşımlarını renkli üslubuyla yazılarına yansıtmasıyla dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz