Sedanın yeniden tanımlandığı otomobil: Infiniti Q Inspiration

Detroit’in yıldızları listesi tabii ki yapılacak. G Klass, Jetta, Mustang Bullit, Silvarado gibi bir çoğunu Türkiye’de hiç görmeyeceğimiz modeller bu sıralamada kendine yer bulacak. Bunlardan biri de Infiniti Q Inspiration Koncept .

Nissan Grup markalarından Infiniti Detroit Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) yepyeni bir sedan formuna öncülük eden Q Inspiration Concept’i tanıttı. Markanın tasarım yolculuğundaki en son çizgilerini taşıyan Q Inspiration Concept, sedan karoserde sadelik ile beraber Infiniti’nin yeni motor teknolojilerini barındırıyor.

INFINITI Tasarım Direktörü Karim Habib, INFINITI Q Inspiration Concept hakkında şunları söyledi: “Geleneksel sedan mimarisinin evrimini bir sonraki aşamaya taşıyoruz. Uzun kabin bölümünü akışkan bir biçimde daha dengeli bir oranda genel tasarımının içine katmayı amaçladık. Kısa ön tasarım ve uzatılmış karoser sayesinde konfor ve hacim anlamında tutucu bir segmentte yeni oranlar yakalayarak neler yapılabileceğini göstermek istiyoruz.”.

Sade olsun diye tasarlandı. Sedan gövdeler de coupe ve hb çizgilere yaklaşıyor.

2017 satışları çeyrek milyona dayandı

2017 yılında INFINITI, tüm dünyada toplam 246.492 adet araç satışı gerçekleştirdi. BU rakamla hem önceki yıla göre satışlarını yüzde 7 arttırdı hem de 8 yıldır süren artış trendini sürdürdü. INFINITI markası, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Çin ve Tayvan’da tüm zamanların satış rekorlarına ulaştı.

INFINITI HAKKINDA

INFINITI markası 1989 yılında doğdu. Markanın premium otomobilleri Japonya, ABD, İngiltere ve Çin’de bulunan tesislerde üretiliyor. INFINITI, 2008 yılında Avrupa pazarına sunuldu.Merkezi Hong Kong’da bulunan INFINITI Motor Company Ltd.’nin dünyada 50 ülkede satış teşkilatı bulunuyor. INFINITI’nin Yokohama’da Atsugi-Shi, Londra, San Diego ve Pekin’de tasarım stüdyoları mevcut. Bugün yeni segmentlere yönelik olarak izlediği ürün stratejisiyle bir dönüm noktasında olan INFINITI, statükoya meydan okuyan cesur tasarımı ve yenilikçi sürücü-yardımcısı teknolojileriyle premium otomobil dünyasında rekabetçi bir marka konumunda oldu. INFINITI, 2016 sezonu itibarıyla hibrid-teknolojisini Formula 1’de kullanıyor. INFINITI markası Türkiye’de 2009 yılından bu yana Bayraktar Grubu temsilciliğiyle pazara sunuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.