Sevenleri Altın Elbiseli Adam’ı unutmadı, 1. yılında mezarı başında andı

Geçen yıl geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Altın elbiseli adam Barkın Bayoğlu mezarı başında anıldı.

Beşiktaş Fulya’da toplanan çok sayıda motosiklet sürücüsü, buradan Boğaz Köprüsü’nü kullanarak Çengelköy Mezarlığı’na geldi.

Bayoğlu’nun mezarı başında Kuran okundu, dua edildi.

Bayoğlu’nun yakın arkadaşlarından Gökhan Eren, burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“28 Temmuz itibarıyla onu kaybedeli bir yıl üç gün oldu. Aslında sanki 10 sene, 20 sene dillendiremeyeceğimiz kadar uzun bir süre olmuş gibi geldi. Çok şey öğretti bize, çok büyük bir misyon yükledi. Bizler de o misyonla birlikte insanlara nasıl motosiklet kullanılması gerektiğini, neler yapılması ve neler yapılmaması gerektiğini anlatacağız. Bütün insanları onun gibi bilinçlendirmeye çalışacağız. Buradan bütün motosiklet kullanıcılarına, bütün araç kullanıcılarına ‘Lütfen motosikletimizi fark edin’ sloganımızı hatırlatmak istiyorum. Ne olursa olsun bizler kaportasız bir durumda gidiyoruz. Hiçbir şekilde korunağımız yok, ne olursa olsun lütfen aynalarınıza bakın ve bize yer açın. Bu trafikte biz de varız, sadece siz yoksunuz. Lütfen bizi görün.”

Törene, Barkın Bayoğlu’nun babası Remzi Bayoğlu, halası Funda Bayoğlu, motosiklet sürücüsü arkadaşları ve sevenleri katıldı.

Kaynak: AA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.