Skoda Scala fiyatı ile Audi A3 ve Golf 8’i zorlayabilir mi?

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Skoda’nın yeni nesil otomobili Scala, resmi lansmanın ardından açıklanan fiyatı, donanım seçenekleri ve motor özellikleri ile sahneye çıktı. İki farklı benzinli ve bir dizel motor seçeneği ile birlikte 209 bin 900 TL’den başlayan fiyat etiketine sahip yeni Skoda; Scala hem VW Grubu içinde hem de diğer kompakt modeller arasında iddialı bir model olmayı hedefliyor. 

Karaköy’de Galataport İstanbul’da gerçekleştirilen basın lansmanında konuşan Yüce Auto-Skoda Genel Müdürü Zafer Başar; “Scala, Skoda’nın artan satış hedeflerine ulaşma yolunda bize destek olacak önemli bir modelimiz. Skoda markası olarak 2020’nin başında belirlediğimiz satış hedefimizi değiştirmedik ve minimum 25 bin adetlik hedefe ulaşmayı amaçlıyoruz. Böylelikle pazarın üzerinde bir büyüme oranı yakalama hedefindeyiz. Yeni Scala modelimizin de getireceği sinerji ile bu hedeflere ulaşabileceğimizi düşünüyoruz. Yeni Scala için 2020 yılı satış hedefimiz 7.000 adet. Bu sayede yıl sonunda en çok satan ilk iki modelimizden biri olacak ve önümüzdeki dönemde ilk 5 marka arasına girip yüzde 7 pazar payı alma hedefimize önemli destek sağlayacak modellerden biri olacak. Bununla birlikte bu hedefimize ulaşmamızı sağlayacak yeni Octavia’nın da gelişiyle birlikte tüm segmentlerdeki temsil oranımızı yüzde 92’ye çıkararak; her türlü beklentiye sahip kullanıcılar için alternatif modeller sunacağız.“

Scala ismi, Latince “basamak“ veya “merdiven“ anlamına geliyor. VW grubu MQB A0 platformu üzerine yapılan Scala; 2.636 mm dingil mesafesine, 4.362 mm uzunluğa, 1.793 mm genişliğe ve 1.471 mm yüksekliğe sahip. Rüzgar direnci katsayısı 0.29 cd.

467 litrelik bagaj

Her Skoda modelinde olduğu gibi geniş bagaj alanı önemli bir detay; 467 litrelik büyük bagaj hacmi, koltuklar katlandığında 1.410 litreye çıkıyor.

Türkiye’de Elite ve Premium olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle satışa sunulan Scala; Elite donanım seviyesinde LED ön arka aydınlatmaları, 16 inç alaşım jantlar, 6 hava yastığı, anahtarsız çalıştırma sistemi; E-Call (Acil Durum Çağrı Sistemi), 8 inç Bolero multimedya sistemi ve SmartLink gibi özellikler yer alıyor. Premium donanım seviyesi ise Elite donanımlarına ek olarak Top LED arka aydınlatmalar, 3D Dinamik arka sinyal lambaları, uzatılmış arka cam, çift bölgeli otomatik klima, beyaz ambiyans aydınlatması, Suedia/kumaş döşemeler ve 8 hoparlörlü ses sistemi gibi özelliklere sahip.

Taşınabilir çöp kutusu, ön kapılarda 1.5 litrelik pet şişe gözü gibi; Akılcı Çözümler sunan Scala, segmentinde ilk kez elektrikli bagaj kapağı sunan model olarak öne çıkıyor.

Giriş seviyesi motor seçeneği 115 PS güce sahip 1.0 TSI olurken; daha fazla performans isteyenler için 150 PS güç üreten 1.5 TSI ACT güç ünitesi bulunuyor. Bununla birlikte Scala’yı dizel motorla tercih etmek isteyenler için 115 PS’lik 1.6 TDI güç ünitesi yer alıyor.

SKODA TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ ZAFER BAŞAR AYNI ZAMANDA RADYOGEDİK OTOAJANDA PROGRAMININ DA KONUĞU OLDU. İŞTE PROGRAMIN PODCAST SES DOSYASI  

https://soundcloud.com/radyogedik/oto-ajanda-27082020

Önceki İçerikOYDER’de bayrak değişimi
Sonraki İçerikPetlas 4 mevsim lastiği yola çıktı
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz