Son 6 ayda hangi otomobile, ne kadar zam geldi?

Finalistler piste çıktı.
VW-Golf-GTI

Türkiye otomobil fiyatları uzun süredir yükselişti. Ama hemen belirtelim hepsi değil. En azından euro bazında. TL bazında da enflasyonun altında kalanı var. hangi otomobile, ne kadar zam geldi sorusuna Cardata verileri ile yanıt aradık. 823 ayrı model ve versiyon araç listede yer alıyor.

Açıklanan verilere göre 6 ayda 0 km araç fiyatları ortalama TL bazında yüzde 28 arttı. Euro bazında artış ise yüzde 6. Aynı dönemde euro kurunun TL karşısındaki değerlenme oranı yüzde 30’u buldu. Yani eurodaki artış, otomobil fiyatlarına tam olarak yansıtılamadı. Veya aradaki fark ikinci el araç piyasasında işleme girdi.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
Önceki İçerikHayallerin izlenimi: İstanbul Park’ta Honda Civic Type R 2023 sürüşü
Sonraki İçerikSkyworld ile Ulubaşlar Türkiye’de batarya üretecek
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz