Son dakika! Dünya devi frene bastı, fabrika kapatıyor!

Ülkemizde en çok satan 10 otomobil modeli arasında bir modeli bulunan Japon devi Honda, anavatanında fabrika kapatma kararı aldı. Japonya’daki fabrikalarından birini kapatacağını duyuran Honda’nın ülkesindeki üretimi böylelikle dörtte bir oranında azalacak.

Geçen çarşamba açıklama yapan Honda yöneticisi Takahiro Hachigo, şirketin 2022 yılına kadar Samaya fabrikasını kapamasıyla operasyonlarını yeni bir düzene oturtacağını ve odağını elektrikli araçlara ve yeni teknolojilere kaydıracağını açıkladı. Hachigo, Honda’nın elektrikli araçlara ve yeni teknolojilere odaklanarak, Japonya’daki araç üretim uzmanlığını zenginleştirmek ve küresel ölçekte genişletmek istediğini söyledi.

Samaya fabrikasının kapatılması Honda’nın Japonya’daki 1,06 milyon seviyesinde olan yıllık üretim kapasitesini 810 bin civarında indirecek.

Çalışanlara ne olacak?

Samaya fabrikasının kapatılması üreticinin memleketindeki üretimini azaltırken, merak edilen bir başka konu da fabrika çalışanlarının akıbetinin ne olacağı? Reuters’ın haberine göre, tesis çalışanlarının birçoğu aynı eyaletteki Yorii fabrikasına transfer edilecek. Yorii fabrikası ilerleyen zamanda, marka için, elektrikli ev eşyaları üretecek ve şirketin üretim teknolojilerini geliştirme konusunda önemli merkezlerinden biri olacak.

http://otoajanda.com/mtv-zammiyla-uzulen-otomotiv-eylul-satislariyla-moral-buldu/

http://otoajanda.com/bmw-motorlu-auris-mi-geliyor/

2018’de tanışacağınız yeni SUV’lar: T-Roc, Arona, Kona, Stonic, Ecosport, Karoq, C3 Aircross …

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.