Son Dakika! TOFAŞ, vergi barışı için başvurdu

Türkiye’nin son ödnemdeki en büyük yatırımlardan birine imza atan şirketi TOFAŞ- 131 milyon TL tutarındaki vergi anlaşmazlığı için uzlaşmaya gittiğini açıkladı.

Bu yılın ilk çeyrek bilançosunda dipnotlarda belirtilen 2007-2012 yılları arasındaki dönemler için TOFAŞ’a bildirilen cezalı gecikme faizi hariç toplam 131 milyon TL tutarındaki cezalı vergi hesaplamasıyla ilgili karar verildi. TOFAŞ Yönetiminin aldığı karara göre faiz hariç 131 milyon TL’lik tutar için 7143 sayılı  “Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunu” gereği yeniden yapılandırma hükümlerinden yararlanılacak.

TOFAŞ Yönetimi 2005-2012 yılları arasındaki vergi tarhiyatı için kanundan yararlanacak.

KAP’A açıkladı

TOFAŞ tarafından KAP’a (Kamuoyu Bilgilendirme Platformu) bildirilen açıklama şöyle:

“Son olarak 31 Mart 2018 tarihli finansal tablo dipnotlarımızda belirtilen 2007-2012 yılları arasındaki dönemler için Şirketimize tarh ve tebliğ edilen gecikme faizi hariç toplam 131 milyon TL tutarındaki cezalı vergi tarhiyatları ile ilgili olarak, 7143 sayılı  “Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunu” kapsamında yeniden yapılandırma hükümlerinden faydalanılmasına karar verilmiş ve resmi makamlara gerekli başvuru yapılmıştır.

Yapılandırma kapsamında şirketimizce ödenmesi gerekecek nihai tutar resmi makamlarca bildirilecek olup, ödenecek tutar ve ödeme şekli kesinleştiğinde kamuya ayrıca açıklanacaktır.”

Önceki İçerikRenault ve Dacia’dan hurda indirimine ek 5 bin TL daha indirim
Sonraki İçerikYeni genel müdür, Hedef Filo’dan geldi
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz