SON DAKİKA! Türk otomotivinin önemli kaybı

Türk otomotiv sanayinin deneyimli ismi, Arfesan Arkan Fren Sistemleri şirketinin kurucusu ve sahibi Ahmet Arkan yaşamını yitirdi.

Arkan’ın cenazesi 22 Eylül 2015 Salı günü İstanbul Selimiye Camii’nde kılınacak öğlen namazının ardından Çengelköy Mezarlığında toprağa verilecek.

Arkan, TAYSAD Taşıt Araçları Yan Sanayi Derneği Başkanlığı da yapmıştı. 21. Dönem TBMM milletvekilliğinde de bulunan Arkan, 1969 yılından beri otomotiv yan sanayi alanında çalışıyordu.

Arkan ailesine başsağlığı diliyoruz.

Konuyla ilgili TAYSAD’dan ir açıklama yayınlandı:

“TAYSAD’ın kurucularından biri olan, derneğimizin 1986-1996 yılları arasında Başkanlığını yapan, otomotiv sanayimizin duayenlerinden, 21. Dönem Kocaeli Milletvekilimiz ve değerli sanayicimiz Sayın Ahmet Arkan’ın vefatının üzüntüsünü yaşıyoruz.

Arfesan Arkan AŞ’nin ve Arpek AŞ’nin de kurucusu merhum Ahmet Arkan, 22 Eylül 2015 Salı günü saat 10:00’da TOSB Bölge Müdürlüğü binası önünde gerçekleştirilecek töreninin ardından, Üsküdar Selimiye Camii’nde kılınacak öğle namazına müteakip Çengelköy Aile Kabristanı’nda ebediyete uğurlanacaktır.

TAYSAD olarak başta kıymetli Arkan ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Otomotiv Sanayimize sabır ve başsağlığı diliyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.