SsangYong Rexton rekabete giriyor

SsangYong Rexton rekabete giriyor

SsangYong baştan aşağı yenilediği SUV’u Rexton’u ilk etapta İngiltere’de 2017 yılında satışa sunacak. Ancak, araç yollara çıkmadan önce 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkarak otomobil severleri selamlıyor.

Tasarımında 2013 yılında Seul Otomobil Fuarı’nda tanıtılan LIV-1 konsept aracıyla benzerlikler taşıyan SsangYong Rexton’un İngiltere’deki satış fiyatı 26 bin euro olacak. Markanın yeni SUV serisi atağı ilk olarak Rexton ile başlıyor.

ssangyong-rexton-1

Rexton’u ilerleyen zamanda yeni bir pick-up ve Korando SUV takip edecek.

SsangYong CEO’su ong Sik Choi, yeni teknolojilerle donatılan yeni Rexton’u üst piyasalara taşımayı amaçladıklarını bu yüzden de aracın fiyatının biraz daha yüksek olacağını belirtti. Markanın amacı Rexton’un rekabet gücünü de artırmak.

2.0 litrelik GDi turbo şarjlı benzinli motora sahip olan Rexton’un ayrıca 178 beygirlik 2.2 litre dizel motora sahip versiyonu da olacak. Bu versiyondaki motor, Mercedes’in 7 ileri otomatik şanzımanı ile kombine edilecek.

Modelin satışa sunulmasının ardından yeni bir benzinli motor seçeneği de Rexton motor ailesine katılacak. Bu motor da Mercedes’ten alınan 8 ileri otomatik şanzıman ile eşleştirilecek.

ssangyong-rexton-1-3

SsangYong Rexton rekabete giriyor. Peki ama dezavantajları neler?

Kabininde ahşap detayların da tercih edilebildiği SUV’da krom detaylar da bulunuyor. Ancak, orta konsolun altında hala düşük kaliteli plastik malzeme kullanılmaya devam ediyor.

Arka yolcular için geniş bir diz mesafesinin bulunduğu araçta, 7 kişilik oturma seçeneği de opsiyon olarak sunuluyor.

Bu arada, Rexton’un kabininde eski nesil bir Mercedes markalı otomobil esintisi görmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Birçok otomobil üreticisi orta konsolun çevresindeki düğmelerden kurtulurken, Rexton’da fiziksel düğmelerin yer almaya devam etmesi aracın rekabetçi ruhunu aşağı çekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.