BMW 3 Serisi uzadı

BMW 3 Serisi uzadı

Geçen yıl yaşadığı orta ölçekli makyajla yeniden yollara çıkan BMW 3 Serisi sedan ve Touring versiyonlarının ardından şimdi de sıra ailenin liftback versiyon Gran Turismo’ya geldi.

Tahmin ettiğiniz gibi 3 Serisi ailesinin diğer üyelerine göre daha uzun ve içi daha ferah olan otomobilde zar zor fark edilen dış tasarım değişiklikleri yapıldı. 3 Serisi Gran Turismo’nun kabininde de ufak dokunuşlar yer bulurken, otomobilin motorları ve teknolojileri de geliştirildi.

Son olarak, yeni renk seçenekleri de 3 Serisi Gran Turismo’ya eklendi. Şimdi tüm bu yenilikleriyle 3 Serisi ailesinin en son üyesi Almanya’dan kalkıyor ve 2016 Paris Otomobil Fuarı sahnesine geliyor.

2017-bmw-3-series-gt-30

BMW, yeni 3 Serisi Gran Turismo’nun ön kısmına yalnızca LED sis farları ve uzun hüzmeli LED gündüz farları ekledi. Otomobilin ön tasarımında yalnızca bu kadar değişiklik yapan Alman devi arka farları da LED teknolojiyle donattı.

BMW M Sport modelleriyle özdeşleşen Estoril Mavisi 3 Serisi Gran Turismo’nun renk seçenekleri arasında da kendine yer buluyor. Üç farklı jant tasarımına sahip otomobilde döşemelerde de değişiklikler yapılabiliyor.

BMW 3 Serisi uzadı, kabininde neler değişti?

3 Serisi Gran Turismo’nun kabinine baktığımızda, kontrol düğmelerini çevreleyen krom detayların, yeni dekoratif ahşap malzemenin ve deri malzemenin kullanıldığını görüyoruz.

Kabinde yüksek kaliteli malzemelerin kullanılmış olması dikkat çekiyor. Bu hamleyi, BMW’nin kalite ile ilgili yapılan eleştirilere verdiği bir yanıt olarak değerlendirebiliriz.

2017-bmw-3-series-gt-50

Yeni versiyonuyla BMW 3 Serisi uzadı!

4.824 milimetrelik uzunluğa sahip 3 Serisi Gran Turismo’nun dingil mesafesi ise 2.920 milimetre. 520 litrelik bagaj hacmine sahip otomobilin arka koltukları yatırıldığındaki yükleme kapasitesi ise tam 1.600 litre.

Avrupa’da ve belirlenen bazı pazarlarda satışa sunulacak olan 2017 model 3 Serisi GT’nin üç farklı turboşarjlı benzinli motor seçeneğine sahip versiyonu bulunuyor.

Bunlar sırasıyla; 181 beygirlik 2.0 lt motora sahip 320i, 246 beygirlik 2.0 lt motora sahip 330i ve 322 beygirlik 3.0 lt motora sahip 335i.

2017-bmw-3-series-gt-60

Otomobilin dizel motora ailesinde ise 148 beygir güçten 309 beygir güce kadar farklı güç seçenelklerine sahip beş farklı motor görev alıyor.

Tüm benzinli motora sahip 3 Serisi GT’ler ve dizel motorlu 320d ve 330d tercihe göre BMW’nin xDrive teknolojisiyle tercih edilebilir. 335d ise standart olarak dört çeker sistemle geliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.