Subaru, Pati Birliği ile sokak köpeklerine sıcak bir el uzatıyor

Subaru ve National Geographic işbirliğiyle sokak köpeklerinin yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla Pati Birliği adıyla bir oluşum gerçekleştirildi. Pati Birliği’nin Maçka Parkı’nda gerçekleştirdiği eğitim ve bilinçlendirme etkinliğiyle hayvanseverlere sokak köpekleri ile doğru iletişimin püf noktalarını aktarıldı. Etkinlik sırasında ayrıca Pati Birliği mobil uygulamasının da tanıtımı yapıldı.

Pati Birliği için Subaru XV hizmette.

Pati Birliği, Subaru ve National Geographic işbirliğiyle oluşturuldu.  Sokak köpeklerinin yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedefliyor. Bu sosyal sorumluluk projesi “Pati Birliği”, 16 Aralıkta Maçka Parkı’nda hayvanseverlerle buluştu.

4 seansta, “Sokak Köpekleriyle İlgili Bilmek İstediğiniz Her Şey” ve “Köpek Sahiplenmenin ve Bakımının Püf Noktaları” konulu eğitimlerle katılımcılar bilgilendirildi.

Pati Birliği Maçka Parkı etkinliğinde katılımcılar sokak köpekleri konusunda bilgilendirildi.

 

Saha bilgileri aktarıldı

Eğitim seanslarında köpek eğitmeni Okan Arslan ve Çak Bi Pati Kurucusu Talha Demircan’ın sokaklardaki deneyimleri aktarıldı.

Sokak köpeklerine daha fazla nasıl yardımcı olunabileceğine dair fikirler paylaşıldı.

Pati Birliği uygulaması ile siz de destek olabilirsiniz!

Pati Birliği’nin ikinci aşamasında hayvanseverler Beşiktaş’taki köpeklerin beslenme, bakım ve sevgi ihtiyaçlarını karşılamak için buluşuyorlar. Google Play Store’dan indirilebilen Pati Birliği mobil uygulaması ile isteyen herkes projeye destek olabiliyor. Çipli tasmalar aracılığıyla yerleri tespit edilen köpeklerin devamlı bakımını yapan gönüllüler, Subaru tarafından köpeklere uygun olarak tasarlanan Subaru XV acil müdahale araçları ile de köpeklerin yardımına koşuyorlar.

Subaru kullananların yarısından fazlası köpek besliyor

Tüm dünyada ve Türkiye’de Subaru kullanıcılarının önemli bir bölümü, evcil hayvan besleyen, hayvanseverlerden oluşuyor. Özellikle Kuzey Amerika’da Subaru kullanıcılarının yarısından fazlası en az bir evcil hayvana sahip. Yüzde 48’inde en az bir evcil köpek bulunuyor. Subaru dünyanın pek çok ülkesinde evcil hayvanlarla, özellikle de köpeklerle ilgili projelere destek veriyor.

Kuzey Amerika, Japonya ve Avrupa’da sokakta yaşayan hayvanların sayısı neredeyse yok denecek kadar azken Türkiye’de bu sayı çok yüksek. Bu nedenle Subaru, National Geographic Türkiye ile birlikte, ülkemiz şartlarına uygun tamamen lokal bir proje yaratmayı tercih etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.