Tam elektrikli ilk binek Ford Mach-e TL ile satışa çıktı

Ford Mach-e fiyatları TL olarak açıklandı

Ford, elektrikli otomobillerinden en lüks ve sportifini Türkiye’de satışa çıkardı. Ford’un en son teknolojilerine sahip olan Mustang Mach-E, makine öğrenimi, bulut bağlantısı ve yeni nesil SYNC eriyor. Efsane Mustang modelinin tasarından izler taşıyan markanın ilk tam elektrikli SUV’Mach-E; standart menzille geldi. Uzun menzilli versiyon ileride gelecek.

Otomobil iki şarj arasında 600 km’ye kadar WLTP (Uluslararası Uyumlu Hale Getirilmiş Hafif Araç Test Prosedürü) elektrikli rüş menzili sunabiliyor.

İlk tam elektrikli binek Ford Mach-e fiyatları iki çeker için 3.588.600 TL, 4 çeker versiyon için 3.952.300 TL olarak açıklandı. 63 bin TL ile 160 bin TL arasında değişen opsiyonel paket fiyatları da istenirse araca ekleniyor.

Ford Mach-e kokpiti, bağlanabilirlik konusuda sorunsuz bir sistem vaat ediyor.

Araç bataryası önemli testlerden geçti

Araçta -40 dereceye kadar test edilen ksek performanslı bataryalar, çarpmalara karşı korumayla çevrelenmiş su geçirmez bir kasanıinde sabitlendi. Gelişmiş aktif vı ıtma ve soğutma sistemi; ekstrem hava koşullarında optimize edilmiş performans, geliştirilmiş şarj releri ve rekli ksek zlı rüş in batarya caklıklarını zenliyor.

Mustang Mach-RWD, standart menzilli batarya ile 269 PS güç ve 6,saniyede 0-100 km/zlanma vaat ediyor.

Ford Mach-e fiyatları TL olarak açıklandı

Ford, Mustang Mach-E müşterilerine, evden şarj in opsiyonel bir Ford Connected Wallbox sunuyor. 7,kW ve 11 kW versiyonları bulunan duvara monte şarj cihazı, Mustang Mach-E’nin bataryasını 7,kW ile 8-10 saatte, 11 kW ile 6-saatte zde 10’dan zde 80’kadar doldurabiliyor.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MAIS üç markalı oluyor, Alpine Türkiye’ye geliyor

Tam elektrikli ilk binek Ford Mach-e TL ile satışa çıktı

Önceki İçerikHaziranın kazananları? Egea sedan mı, Clio mu, 2008 mi?
Sonraki İçerik30 milyar TL’lik çifte MTV ödemesi için bir adım daha atıldı
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz