Tek şarjla 100 km gidebilen elektrikli Vespa Türkiye’de

İtalyan scooterlarının en prestijli temsilcisi Vespa, Elettrica modeliyle Türkiye’de satışa çıkardı. Beğenilen Vespa çizgilerini, elektrikli araç teknolojisiyle kombine eden Vespa Elettrica, 49 bin 900 TL’lik lansman fiyatıyla Türkiye’de satılmaya başlandı.

Tek şarjla 100 km potansiyeli var

Piaggio Grubu bünyesinde İtalya’nın Pontedera bölgesinde üretilen Vespa Elettrica, kendine has gövde rengi ve mavi renk detaylarıyla benzinli kardeşlerinden ayrılıyor.

Yüzde 100 elektrikli motorlu Vespa Elettrica ile tamamen sessiz yol alınabiliyor. Siz korna çalmadıkça scooterınızın sesini duyan almayacak. Kimseyi rahatsız etmeyeceksiniz. Peki ya Türkiye’de zaten sizi görmeyen sürücüler açısından bu sessizlik sorun olmayacak mı?

4 saatte şarj olan elektrikli Vespa, 1.000 tam şarj işlemi boyunca yüksek verimlilik vaat ediyor.

Vespa Türkiye basın açıklamasında bu rakam (sorunsuz 1000 şarj) şehirlerarası ulaşım için üretilmiş bir aracın yaklaşık 10 yıllık kullanımına eşdeğer olan 50.000 ile 70.000 km arasında bir sayıya denk geldiği iddia ediliyor.

Vespa Elettrica anlık 4 kWs, sürekli olarak 2 kWs güç ve 200 Nm tork üretiyor.

Ayrıca yenilikçi Vespa, aynı zamanda multimedya platformu sayesinde scooterla ilgili birçok veriye akıllı telefonlar üzerinden de erişilebiliyor.

Elektrikli Vespa’da yer alan ve 4.3 inç boyutundaki TFT gösterge tablosu, ışık koşullarına ve dört seviye parlaklık ayarına uyarlayan alaca karanlık sensörü sayesinde kolay okunuyor.

Ekranın merkezinde hız, seçilen sürüş modları, km cinsinden kalan mesafe ve akü şarjı (%) gibi ana bilgiler yer alıyor.

Ayrıca aynı ekranda telefonla bağlantı sağlanınca mesajlarınızı ve bildirimlerinizi de görebiliyorsunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.