2 milyon Tesla için servis yolu göründü

Otomobil sektöründeki geri çağırmalara Tesla 2 milyon araçla katıldı. Dev geri çağırma başladı

Otomotiv sektörünün en önemli sorunlarından olan geri çağırma şimdi Tesla’nın kapısını 2023 yılında ikinci kez çaldı. ABD’nin en yetkili yol güvenlik kuruluşu Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) soruşturması sonrası karara bağlandı. NHTSA soruşturması, geri çağırma operasyonunu takip edecek.

Bir NHTSA yetkilisi, “Soruşturma, Tesla’nın Otopilot sistemindeki benzersiz tasarımının yetersiz sürücü katılımı ve kullanım kontrollerine izin verdiğini ortaya çıkardı” bilgisini verdi.

NHTSA Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Otomatik teknoloji, güvenliği artırma konusunda büyük umut vaat ediyor, ancak yalnızca sorumlu bir şekilde kullanıldığında. Geri çağırmaya yol açan soruşturma, güvenliğe öncelik vererek otomatik sistemleri iyileştirmenin bir örneğidir.” dedi.

tesla otopilot
Tesla’nın başı bu yıl ikinci kez otopilot soruşturması nedeniyle dertte.

Tesla için yeni bir geri çağırma daha

Geri çağırma, Tesla’nın çok sayıdaki kaza sonrasında incelemeye tabi tutulan otonom sürüş sistemlerini kapsayan, bu yılki ikinci geri çağırma. Tesla modelleri otomatik sürüş ve beta ile tamamen kendi yol alabilse de yasalar gereği direksiyonda mutlaka sürücü belgeyi sağlıklı bir insanın olması gerekiyor. Otomatik pilot her yeni Tesla’da var. Aracın hızını çevredeki trafikle eşleştirmek için kameralar kullanıyor ve sürücülere işaretli şeritlerde direksiyon yardımı veriyor.

Tesla, 2016’nın sonlarından bu yana Tam Otomatik Sürüş olarak adlandırdığı daha üst düzey işlevselliği pazarlıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.