Togg C Sedan ve C-X Coupé görsellerini ilk kez yayınladı

Togg C Sedan

29 Ekim’deki Togg Teknoloji Kampüsü açılışında C SUV’un ardından üretim sırasına girecek; Togg C Sedan ve C-X Coupé modellerinin görsellerinin üzerindeki gizem kalktı.

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, “2030 yılına kadar 5 farklı model planladık. İlk akıllı cihazımız C SUV ile 2023 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılarımızla buluşacağız. 2025 yılının ilk yarısında C-Sedan; 2026 yılında ise C-X Coupé yollara çıkmaya hazır olacak. B-SUV ve MPV modellerimiz için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Yapılan açıklama ile Togg’un c hatchback otomobilden vazgeçtiği, yerine coupe SUV bir modele yöneldiği dikkat çekiyor. Henüz gizemini koruyan 2030 yılına doğru üretilecek hafif ticari araç için de C MPV kavramı korunmaya devam ediyor.

Ortak platformda 5 farklı model

2030’a kadar ortak platform kullanarak 5 farklı model ve toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlayan Togg; homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreğinde C segmentindeki ilk akıllı cihazı olan SUV ile pazara çıkacak.

Peşinden Togg C Sedan ve Togg C-X Coupé modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, aynı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak.

Önceki İçerikİlk Togg aracı banttan indi, şubat 2023’de ön satışa çıkacak
Sonraki İçerikStellantis Türkiye ‘ye, Honda’dan yönetici transferi
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz