Tokyo Motor Show 2019; Bursalı Clio sahnede olacak

Otomobil fuarlarının geleceği tartışıladursun şovlar bir yandan devam ediyor. Yarın 24 Ekim kapılarını açacak olan 46. Tokyo Otomobil Fuarı, Japon markaların bugün ve geleceğe dönük model ve teknolojilerinin rekabetine sahne olacak. Sahne alacak modellerden biri de Türkiye’den gitti: Yeni Clio V

Peki sadece Japonlar mı? Dünyanın üçüncü büyük pazarında elbette kendi markaları hakim durumda. Ancak bu yıl fuara Japon olmayan sadece 2 marka katılacak; Renault, Mercedes Benz smart). Üstelik Fransız markanın en büyük sürprizi ise Bursa’da üretime hazırlanan yeni Clio V olacak.

Japonya Renault Clio modelini Lutecia olarak satışa sunuyor. Mevcut modelin giriş fiyatı Japonya’da 2.078.000 Japon yeni, yani yaklaşık 112 bin TL! Renault Japonya’da (Clio) Lutecia dışında Twingo, Captur, Megane, Kangoo ve bu modellerin R.S. ya da GT spor donanımlarını müşterilere sunuyor.

Japonların gösterisinde başrol elektrikli araçlarda

46. Tokyo Otomobil Fuarı’nda Toyota, Nissan, Honda, Mazda, Subaru, Suzuki, Hino, Daihatsu, Yamaha, Kawasaki, Mitsubishi, Isuzu, Lexus markalarının ürünleri sergilenecek. 3 ayrı salonda markalar güncel otomobil, ticari araç ve motosiklet modellerinin yanısıra, otonom sürüş, hayalet co-pilot, elektrik, hidrojen yakıt gibi teknolojileri 4 Kasım tarihine kadar sergileyecek.

Yeni Clio V tüm detaylarıyla daha önce ortaya çıkmıştı. Hatırlamak için linke bakabilirsiniz

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.