Tokyo’da 3 Fransız

Japon otomotiv üreticilerinin gelecekten işaretler taşıyan gerçeküstü konsept araçlarından sonra Avrupalı “normal” günümüz otomobillerini podyuma çıkartmak Fransızlara düştü.

Peugeot, Tokyo Motor Show’a üç güncel modelini birden götürdü. Yeni 208, 308 GTi by Peugeot Sport ve 508 GT BlueHDi modelleri, Fransız markanın dünyanın önemli pazarlarından Japonya’ya çıkartmasının temsilcileri oldu.

Yeni Peugeot 208 ve PureTech motor

Sınıfında yılın motoru seçilen ve EAT6 tam otomatik vites kutusu ile kombine yeni benzinli 1.2L Turbo PureTech motoru sayesinde, yeni Peugeot 208 markanın yeni hedeflerinin bu pazardaki önemli temsilcisi olmayı hedefliyor. Bu yeni motor seçenekleri ve Park Assist ve Active City Brake gibi sürüş yardım sistemleri sayesinde, yeni Peugeot 208 Japonya’da yaklaşık 7 bin adet satılan ilk nesil 208’den daha başarılı olmayı hedefliyor.

Yeni Peugeot 308 GTi by Peugeot Sport

Yepyeni Peugeot 308 GTi by Peugeot Sport, Asya kıtasında ilk kez Tokyo’da vitrine çıkıyor.
Peugeot Sport mühendisleri tarafından geliştirilen yeni 308 GTi 270 hp gücü ile başarısını taçlandırdığı 308 gamının en sportif versiyonu olarak konumlanıyor.

Peugeot 508 GT BlueHDi versiyonuna Japonya’da vergi teşviki

508 GT 2.0L BlueHDi versiyon tanıtımı Peugeot için Japonya’da kayıtlara geçecek tarihi bir an oldu. Markanın Japonya’da 40 yıllık yolculuğunda satışa çıkan ilk dizel modeli olacak. Yeni BlueHDi motor seçenekleri, Japon makamlarının Diesel modellerini diğer çevre koruyucu teknolojiler ile aynı düzeyde destekleme kararından yararlanacak.

Euro6 standardını karşılayan Diesel kirlilik giderme teknolojisinden (katkılı partikül filtresi FAP, NOx Azot Oksit indirgeme teknolojisi SCR, STOP&START sistemi) güç alan Peugeot 508 GT BlueHDi böylece elektrikli ve plug-in (şarjlı) hibrit modellerle aynı derecede vergi indirimlerinden yararlanacak.

Yıl başından bu yana %12 daralan Japon binek otomobil pazarında, Peugeot satışları yılın ilk dokuz ayında yüzde 1 artış gösterdi. Markanın Japonya’da bu yıl en çok sattığı Peugeot 308’in başarısı sayesinde yaklaşık 4400 araç satıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.