Top Gear Top 41 Serisi BBC Knowledge’de başlıyor

 

 

BBC’nin gerçeklere dayalı, kurgu içermeyen ve eğlence programları yayınlayan kanalı BBC Knowledge, kısa süre önce Top Gear Top 41 serisini yayınlamaya başladı. Richard Hammond’ın sunumuyla hafta iki akşam saat 22.00’da yayınlanacak programda, son 10 yıldaki En İyi 41 unutulmaz an ekranlara gelecek.

Top Gear Top 41 serisi, Mallorca’daki bir klasik otomobil rallisinden, aktif bir volkana doğru yapılan sürüşlere kadar farklı görüntüyle izleyicileri ekran başına çağırıyor.

BBC Knowledge ve Türkiye’deki otomobil meraklılarından oluşan bir ekip, bir süredir İstanbul’un kalabalık sokaklarını hedef alan özel bir proje üzerinde çalışmaktaydı. Top Gear programından ilham alan bu çalışmanın sonuçları, kısa süre sonra İstanbul sokaklarında ve Koç Müzesi’nde görülebilecek.

 

TOP Gear Top 41 – Bölüm Özetleri

 

1- Richard Hammond, Top Gear ekibi tarafından seçilen son 10 yıldaki en iyi 41 Top Gear bölümü için geri sayımı başlatıyor. İlk bölümdeki heyecan verici anlar arasında, aktif bir volkana doğru yapılan bir sürüş ve Romanya yollarında süper arabalarla yapılan bir yolculuk yer alıyor. Stig’in kimliği de nihayet açıklanıyor!

 

2- Jeremy, Richard ve James, Mallorca’da bir klasik araba rallisine katılıyor, bir Apache helikopteri Lotus Exige ile yarışıyor ve bir karavan alışılmadık bir arabalı dart oyunuyla yok ediliyor.

 

3– Top Gear’in En İyi 41 bölümü arasında, üç süper arabayla en iyi otoyolu bulma çalışmalarını, ülkenin toplu taşıma sorunlarını çözme çabalarını ve yeni bir lüks Bentley Continental’le Galler’deki bir ralli alanında yapılan sürüş yer alıyor.

 

4-  Jeremy, dağcıyla yarışıyor, dünyadaki en sağlam araba bir dizi zor testten geçiriliyor ve üçlü 24 saatlik bir dayanıklılık yarışına katılıyor.

 

5- Jeremy, Richard ve James kendi limuzinlerini yapıyor, bir Dakar ralli aracı kar kızaklarıyla yarışıyor ve Jeremy bir Rolls Royce’u yüzme havuzuna park ediyor.

 

6- Araba futbolu, ekibin kendi karavanlarını yapma denemesi ve bir it dalaşına yakalandıkları bir Amerika seyahati!

 

7- Jeremy dünyadaki en küçük arabayı sürüyor; Japonya boyunca Nissan GTR ile Hızlı Tren arasında bir yarış yapılıyor ve bir Mini kayak rampasından fırlatılıyor.

 

8- Richard Hammond, bir Ralli aracıyla bir kar kızağı arasındaki yarış, İtalya yollarında süper arabalarla yapılan bir seyahat, Top Gear’in kendi uzay mekiğini yapma denemesi ve ev yapımı amfibik arabalarla denizde gerçekleştirilen epik bir seyahati de içeren en iyi on bölümü sunuyor.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.