Toyota Türkiye fabrikası şarjlı oto için revizyona giriyor

VW-Golf-GTI

Sakarya’da Corolla ve C-HR modellerini üreten Toyota Otomotiv Sanayi rkiye üretimine iki haftalık mola. Fabrikada planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları yapılacak. Toyota Türkiye fabrikası 14-27 Ağustos tarihleri arasında kapalı kalacak.

Yeni Toyota C-HR üretimine hazırlanıyor

Toyota Otomotiv Sanayi rkiyeSakarya’da nyada ilk kez şarj edilebilir hibrit otomobil ve batarya üretimini gerçekleştirecek.

Yeni Toyota C-HR modeli, rkiye’de üretilen ilk şarj edilebilir hibrit otomobil olacak. Toyota Türkiye fabrikası da üreticinin Avrupa tesisleri içinde şarj edilebilir otomobil üreten ilk fabrikası olacak.

Bu proje in 317 milyon Euro’luk bir yatım tamamlanacak. Bu rakamla Toyota’nırkiye’deki toplam yatıtutarı 2,milyar Euro’yu bulacak.

Fabrikada kurulan batarya üretim hattı llı75 bin adet batarya kapasitesine ulaşırken, Toyota Avrupa’nıelektrifikasyon nüşüne öncüedecek.

Önceki İçerikHonda’nın yüzü artan Amerika satışlarıyla gülüyor
Sonraki İçerikOtomotiv ihracatı: Avrupa Made in Turkey otoya koştu
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz