Türkiye sürprizlerle dolu bir ülke

Peugeot’nun en önemli kozu yeni 508 ile Türkiye yollarına çıktı.

Fransız markanın yeni Türkiye Genel Müdürü Laurent Pernet’in de katıldığı bir lansman zile modeli tanıtan şirket, bu modelden 2 bin adetlik satış planlıyor.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Laurent Pernet, konuşmasına başlamadan önce, Türkiye’deki gündem sebebiyle etkilenen tüm ailelerin derin üzüntülerini paylaştığını ifade etti.

İstanbul’a geldikten sonra, Türk insanı ve Türkiye ile ilgili ilk izlenimlerini bu toplantı aracılığıyla paylaşan Laurent Pernet, şunları söyledi:

“Türk insanı heyecanlı, dinamik, enerjik, çalışkan ve çok misafirperver. Türkiye ise sürprizlerle dolu bir ülke. Bir önceki görevim sebebiyle nüfusu 25 bin olan Sochaux’da bulunmaktaydım. İstanbul ile mukayese edildiğinde, deniz yok, tekneler yok, böyle adalar yok, sadece Peugeot fabrikası var. Dolayısıyla İstanbul ile mukayese edemiyorum. Şu kısa zamanda ben sadece İstanbul’u gördüm fakat sadece İstanbul’a bakarak Türkiye hakkında bir kanıya varmak mümkün değil. Ama ilk intibam çok pozitif”.

Son iki yılında çok özel bir görev olarak değerlendirdiği önceden PSA Grubu’na ait Sochaux Futbol Kulübü’nde Başkanlık yapan Pernet, konuşmasında Peugeot’nun pazardaki konumuna da yer vererek, şu bilgileri paylaştı:

“Bugün itibariyle yıl sonu pazar tahminimiz 920 bin adet ve bu pazarın içinde % 4 olarak hedefimizi koruyoruz. 2015 yılı içinde bugüne kadar Peugeot 308 BlueHDI EAT6 Tam Otomatik Dizel, yenilenen Peugeot 208, yenilenen Partner Tepee ve bugün lansmanını gerçekleştirdiğimiz 508 BlueHDI EAT6 Tam Otomatik Dizel ürün gamına katıldı.”

PSA grubunun ve Peugeot Türkiye’nin son 6 aylık performansını bakıldığında grubun globaldeki satış adedinin 2015 yılının ilk altı ayında geçen döneme göre % 0,4 artış gösterdiğini de sözlerine ekleyen Laurent Pernet, Peugeot markasının Avrupa’daki artış oranının % 6,7 olduğunu ifade etti.

FİLO PAYINI YÜKSELTECEK

Peugeot Türkiye Pazarlama ve Halkla İlişkiler Direktörü Mehmet Akın’da filo pazarındaki paylarının yeni 508 1.6 dizel otomatik ile yüzde 45’lere çıkacağını dile getirdi.

D segmentindeki rekabette elini güçlendiren Peugeot’nun yeni 508’e yönelik fiyatlandırması is şöyle açıklandı:

YENİ PEUGEOT 508 FİYAT LİSTESİ

YENİ PEUGEOT 508’İN TÜM DETAYLARINI GÖRMEK İSTERSENİZ LİNKE TIKLAYINIZ

Leave A Reply

Your email address will not be published.