Türkiye’nin 5 yıldır en çok satan markası Fiat Türkiye

Türkiye otomotiv pazarının zirvesini üst üste 5 yıldır bırakmıyor. 2023 yılında da 200 bin adete yaklaşan satışları ile ünvanını korudu.

2023 yılı Türkiye otomotiv pazarı sonuçları açıklandı. ODMD (Otomotiv ve Mobilite Derneği) tarafından açıklanan son verilere göre Fiat Türkiye 5. kez en çok binek ve hafif ticari araç satan marka olmayı başardı. Türkiye’de ilk kez bir marka 5 yıl üst üste bu ünvanı kazandı. FIAT markası, 2023 yılında Türkiye toplam otomotiv ve otomobil kategorilerinde en çok tercih edilen marka oldu. Ve toplam pazarda 2019 yılından bu yana sürdürdüğü liderliğini devam ettirdi.

Türkiye’de üretilen Fiat Egea, piyasaya sunulduğu yıldan itibaren 8. kez Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili olmayı sürdürdü. FIAT markasının minivan sınıfında yer alan güçlü oyuncusu Fiorino ise Hafif Ticari Araç pazarının en çok tercih edilen modeli oldu.

125.346 adeti otomobil, 68.276 adedi hafif ticari araç olmak üzere toplam 193.662 Fat araç satıldı. Toplam satışların yüzde 15’den fazlası Fiat marka araçlardan oluştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.