Türkiye’nin katkısıyla büyüdü

VW-Golf-GTI

Dünyanın önemli lastik üreticilerinden Michelin, 2015 yılının ilk yarısındaki finansal sonuçlarıyla dikkat çekti. Binek ve hafif ticari araçlar lastik pazarlarında sektörün üzerinde bir büyüme yakalayan Michelin’in cirosu yüzde 8,5’lik artışla 10 milyar 497 milyon euroya ulaşırken; faaliyet geliri yüzde 12 artışla 1 milyar 262 milyon euroya yükseldi. Michelin’in net geliri ise 707 milyon euroyu buldu.

Türkiye’deki büyümenin etkisiyle Avrupa değişim pazarında da yüzde 3’lük büyüme kaydeden Michelin’in CEO’su Jean-Dominique Senard Michelin Grup olarak, 2015 yılı ilk yarısında güçlü bir büyüme kaydettiklerini belirtti ve “2015 yılında lansmanını gerçekleştirdiğimiz ve yollarda görmeye başladığımız, sektörümüz için bir devrim niteliğindeki ilk kış sertifikalı yaz lastiğimiz CrossClimate’nin yanı sıra BFGoodrich lastikleri ve orijinal ekipman pazarında hayata geçirdiğimiz işbirliklerimiz de global lastik sektöründe başarılı bir performansla ön plana çıkmamızı sağladı. İlk yarıda gösterdiğimiz bu başarılı performanstan Grup olarak büyük mutluluk duyuyoruz. Aynı heyecanla çalışmalarımızı ikinci yarıda da devam ederek yılsonunda lastik sektöründe büyük başarılara imza atmaya devam edeceğiz.” dedi.

Önceki İçerik2015’de en çok satan otomobil markaları
Sonraki İçerikArda Turan marka elçisi oldu
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz