Türkiye’ye özel motorlu yeni BMW 4 rezervasyona açıldı

BMW'mi bul platformu üzerinden rezerve edilerek satın alınabilecek bu özel modellerde Türkiye'ye özel 1.6 lt motor görev yapıyor.

Borusan Otomotiv tarafından temsil edilen BMW Türkiye vergi düzenlenmesine uygun modellerine iki otomobilini daha ekledi. BMW’nin coupe ve cabiro ailesinin segment lideri modelleri BMW 4 Serisi Coupé ve Cabrio güncellenerek, Türkiye pazarında ön satışa açıldı. İki yeni BMW 4 Serisi Coupé ve Cabrio Türkiye’ye özel 1.6 litre motor seçeneğiyle de satın alınabilecek. Yeni BMW 4 Serisi 1.6 lt fiyatı da belli oldu. 2.0 lt hacimli versiyon ise özel siparişle ithal edilecek.

Yeni BMW 420i Coupé M Sport ve Edition M Sport olmak üzere iki tasarım paketi seçeneği ile; Yeni BMW 430i xDrive Coupé modeli ise M Sport tasarım paketi ile müşterilerinin beğenisine sunuluyor.

BMW 3 Serisi yeniden doğuyor haberimize göz atabilirsiniz

Mat çerçeveli böbrek ızgarası ve ön tampondaki yeni hava girişleriyle dikkat çeken yeni BMW 4 Serisi Coupé ile Cabrio modellerinin tasarımı, yeni gündüz farı ve Adaptif LED teknolojisine sahip ön aydınlatma grubuyla tamamlanıyor.

BMW M4 CSL’den esinlenen Laserlight tasarımlı göz alıcı arka farlar; Yeni BMW 420i Coupé M Sport tasarım paketinde ek donanım, Edition M Sport tasarım paketinde ise standart olarak sunuluyor.

2023 yılını 1.047 adet ile kapatarak premium coupé segmentini yüzde 85 pazar payı ile domine eden Yeni BMW 4 Serisi Coupé 1.6 fiyatı 3.576.000 TL olarak açıklandı.  Premium cabrio sınıfının pazar lideri Yeni BMW 430i xDrive Cabrio fiyatı ise 5.413.700 TL’den başlıyor. BMW’ni Bul  platformu üzerinden rezerve edilerek satın alınabiliyor.

Türkiye’ye özel 1.6 lt motor

Türkiye pazarına özel olarak geliştirilen 1.6 lt’lik dört silindirli benzinli motor 170 beygir güç üretiyor. Arkadan itişli çekiş yapısı sayesinde yeni BMW 420i Coupé 0’dan 100 km/s hıza 8,2 saniyede çıkabiliyor. 170 hp’lik moturun gücü tekerlekleri 8 ileri Steptronic şanzıman ile aktarılıyor. Yeni BMW 420i Coupé, WLTP verilerine göre 7,4 lt / 100 km yakıt tüketim değeriyle dikkat çekiyor.

2 litre motor hacimli 7.7 – 6.9 lt / 100 km yakıt tüketimine sahip yeni BMW 430i xDrive Coupé modeli ise özel sipariş üzerine ithal edilecek. Model, dört çeker sürüş mimarisini 245 beygir güç ile harmanlayarak 0-100 km/s hızlanmasını 5,7 saniyede tamamlıyor.

Cabrio’nun tavanında hafif kumaşlı hard top teknolojisi

Yeni BMW 4 Serisi Cabrio’nun işlevsel tavanı, hard top otomobilin sürüş rijitliğiyle, kumaş tavanın konforunu bir arada sunuyor. Yeni BMW 4 Serisi Cabrio’nun hafif kumaşlı tavanı ve mekanizması rüzgara olan düşük direnci sayesinde otomobilin aerodinamiğine katkıda bulunurken, yol ve rüzgar sesini önemli ölçüde azaltıyor. Hafif kumaşlı tavan sadece 18 saniyede 50 km/s hızla giderken bile açılıp kapanabiliyor.

Yeni BMW 4 Serisi Cabrio Türkiye’de 2 litre turbo beslemeli ve dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip versiyonla sahaya çıktı. Yeni BMW 430i xDrive Cabrio 245 beygir güç ve 400 Nm tork değerlerine sahip.

Otomobil 0-100 km/s hızlanmasını 6,3 saniyede tamamlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.