Türkiye’ye yıl sonunda gelecek

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Volvo Cross Country vagonların tasarımına sahip S60 Cross Country ile bu kez sedan segmentinde cesur bir adım atıyor.

Volvo Cars Ürün Stratejisi ve Araç Hattı Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Lex Kerssemakers, "Cross Country markamızla pazarı daha fazla sahiplenmek istiyoruz. 1997'de bunu V70 Cross Country ile başardık ve tümüyle yeni bir segmentin doğmasına yol açtık" diyor.

S60 Cross Country, geçtiğimiz günlerde piyasaya sunulan V60 Cross Country gibi 65mm'lik (2.5 inç) bir sürüş yüksekliğine ve yine kardeşindeki gibi (All Wheel Drive) dört çekiş desteklerine sahip.

S60 Cross Country, Avrupa'da ve bazı pazarlarda önden çekişli olarak da sunulacak.

S60 Cross Country, ABD, Kanada, Rusya ve Avrupa pazarlarına özel 250 bhp güce sahip T5 Dört çeker benzinli motordan, Avrupa pazarları için sunulan Drive-e, önden çekişli, 190 hp, dizel D4 motora kadar geniş bir motor yelpazesine sahip.

Ayrıca 2.5 litrelik, 5 silindirli dizel bir dört çeker D4 motor alternatifi de bulunuyor. S60 Cross Country'nin Türkiye’de 2015 sonuna doğru çıkması bekleniyor.

Önceki İçerikMilyon dolarlık süper lükslerin süper şovu
Sonraki İçerikDikkat, bisikletli var!
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz