Üst versiyon Chery Tiggo kokpiti yol boyu arkadaşınız olacak

Çnili marka yeni nesil akıllı kokpit sistemini Tiggo modelinin üst versiyonlarında sunmaya başlayacak.

Otomobillerin teknoloji ile buluşmalarında yeni odak kokpitler oluyor. Yapay zeka ve akıllı teknolojiler, multimedya sistemleri ile sürücülere daha eğlenceli yolculuklar vaat ediyor. Chery de TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO modellerinin üst donanımlarında yer alan akıllı üst düzey konfigürasyonlu versiyonları yakın zamanda kullanıcılarla buluşturmayı hedefliyor.

Chery’nin geliştirdiği akıllı kokpit sistemi, araç içi bilgi-eğlence sistemleri, akıllı iklimlendirme sistemleri, bağlantılı araç sistemleri ve algı etkileşim sistemleri gibi farklı elektronik cihazlardan oluşuyor.

Yolculuk sırasında sohbet edebileceksiniz

Chery, “Tech Chery” adıyla gelen yeniliklerle yapay zekayı, yeni bir teknolojik etiket olarak kullanıyor. Akıllı kokpiti otomobil yolculuğunda duygusal bir yol arkadaşı olarak tanımlamak ve görevlendirmek istiyor.

Akıllı kokpit, kullanıcılara kişiselleştirilebilir hizmetler sağlayan, üç bilgi işlem merkezi ve üç ana kontrol merkezinden oluşan endüstri lideri bir mimariye sahip. Donanım mimarisi 100’ün üzerinde kontrol merkezinin kurulumunu desteklerken, yazılım mimarisi sektördeki en kapsamlı hizmet odaklı yaklaşımı ortaya koyuyor.

Chery, yüksek hızlı ve güvenli veri iletimi sağlayan gigabit seviyesinde ethernet mimarisini kullanıyor ve bu konuda öncülük iddiasında. Mimari, 50’nin üzerinde ülkenin yönetmelikleriyle uyumlu. 20’nin üzerinde dili ve sesli tanımayı da destekliyor.

Chery akıllı kokpit

Yeni akıllı konfigürasyon üst donanımlı versiyonlarla Türkiye’de

Şu anda pazarda yoğun ilgi gören Chery’nin TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO modellerinin, daha üst donanımlı versiyonlarında akıllı konfigürasyon özelliği sunuluyor. Chery’nin akıllı kokpit alanındaki teknolojik atılımlarına dayanan bu modellerde akıllı eğlence kokpitleri yer alıyor ve yeni akıllı sürüş deneyimleri sunuyor. Yeni versiyonlar, 24,6 inç akıllı çift ekran, 64 renkli kademesiz değişken ambiyans aydınlatması ve 50W kablosuz hızlı şarj gibi özellikleriyle kullanıcılara daha da nitelikli bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar, araç içi ortamı kolaylıkla kontrol edebiliyor, bilgi-eğlence sisteminin keyfini sürebiliyor, gerçek zamanlı bilgi alabiliyor ve akıllı kokpitin getirdiği konforu ve sürüş keyfini dolu dolu yaşayabiliyor. Chery TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO’nun üst donanımlı yeni akıllı kokpit konfigürasyonları yakın zamanda Türkiye pazarında da satışa sunulacak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.