Volkswagen elektrikli hedefini yükseltiyor

Volkswagen Grubu, ana VW binek otomobil markası için Avrupa’daki elektrikli otomobil satış hedefini yükseltti.

VW markasının “Yeni Mobilite” görevinin başında bulunan Thomas Ulbrich, markanın yeni hedefinin 2030 yılında Avrupa’daki satışlarının en az yüzde 80’inin tam elektrikli modeller olması olduğunu söyledi. VW’nin 2021 yılında açıkladığı hızlandırılmış elektrifikasyon stratejisi kapsamında 2030 hedefi yüzde 70 idi.

Volkswagen, Avrupa’daki elektrikli araç satış hedefini artırdı

Volkswagen Grubu, ana VW binek otomobil markası için Avrupa’daki elektrikli otomobil satış hedefini yükseltti.

Thomas Ulbrich, VW markasının Audi, Skoda ve Seat/Cupra’yı da içeren tüm VW Grubu markaları arasında en iddialı hedefe sahip olduğunu söyledi. Ulbrich ayrıca, Automobilwoche’ye verdiği röportajda şu sözlere yer verdi:

“VW markasının “grup içinde bu konularda her zaman ön saflarda yer aldığını ve hedeflerimizi bu kadar yüksek tutmak zorunda olduğumuzu hissediyoruz”

VW markası, tamamen elektrikli otomobiller için ID adı altında yeni ve yenilenmiş modeller piyasaya sürüyor. Şu an için bilinen projeler arasında yer alanlar:

  • 2019’da piyasaya sürülen ilk ID modeli olan ID3, daha temiz bir tasarım ve yazılım güncellemeleriyle kısa süre önce makyajlandı.
  • Passat boyutlarında bir elektrikli sedan olan ID7’nin, VW’nin Ocak ayında Las Vegas’taki CES’te üretime yakın, kamuflajlı bir prototip göstermesinin ardından 15 Mart’ta tanıtılması bekleniyor.
  • VW 2025 yılında Tiguan SUV‘un tamamen elektrikli bir versiyonunu piyasaya sürecek.
  • Muhtemelen ID1 ve ID2 olarak adlandırılan 25 bin avronun altında fiyatlı giriş seviyesi bataryalı elektrikli bir hatchback ve bir crossover.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.