Volkswagen’den çözüm açıklaması

VW-Golf-GTI

Alman devi Volkswagen, skandala karışan 1.6 ve 2.0 litrelik dizel motorlarını nasıl tamir edeceğini açıkladı. EA 189 motorların her ikisinin de akım trafosuna ihtiyacı olduğunu söyleyen VW, bu düzeltmenin 2.0 litrelik dizel motor için yalnızca bir kaç dakikada tamamlanacağını, 1.6 lirelik dizel motor için ise saatler süreceğini belirtti.

Akım transformatörü yerleştirildiğinin yerleştirildiği hava sensörü, emme manifoldunda ne kadar hava akışı olduğunu ölçecek. Yakıt miktarı bu ölçüm doğrultusunda silindir içine enjekte edilecek. Akım transormatörünün görevi ise hava sensörüne gelecek hava akımını stabilize etmek olacak.

VW CEO’sundan zarar tahmini

VW, bu yolla motorların yüksek emisyon değerlerini süzerek ve stabilize ederek olması gereken seviyeye geri çakacak.

Şimdilik yalnızca Avrupa’daki araçlar için hazırlanan bu plan ilerleyen zamanda ABD’deki araçlar için de geçerli olacak.

Yapılacak olan bu düzeltmeler araçların yakıt ekonomisine ve motor performanslarına olumsuz bir etki yapmayacak.

Önümüzdeki aylarda, 1.2 litrelik üç silindirli dizel motorların da nasıl düzeltileceği açıklanacak.

VW Transporter’a büyük ödül

VW satışları ne oldu?

Önceki İçerikBasketbola filo desteği
Sonraki İçerikİstanbul trafiğinin çözümü onda mı?
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz