Volkswagen’den sonra sıra BMW’de

VW-Golf-GTI

Volkswagen emisyon oranlarındaki yaptığı manipülasyon skandalı bir başka Alman otomobil üreticisi BMW’ye sıçradı. Alman basınında çıkan haberlere göre, BMW X3 20d xDrive modelinin emisyon değeri yapılan yol testlerinde AB’nin ön gördüğü yasal sınırın 11 kat üzerine çıktı. Bu iddia doğrudan BMW’nin Frankfurt borsasındaki hissesine yansıdı. Alman devinin hisseleri yüzde 9,7 düştü.

Autobild dergisi X3 20d xDrive modelinin Uluslararası Temiz Ulaşım Konseyi (ICCT) tarafından test tabii tutulduğunu açıkladı. Konsey, Volkswagen skandalını da ortaya çıkarmıştı.

Tüm bunların üzerine BMW cephesinden de açıklama geldi. Alman devi konsey raporuna, “BMW’nin emisyon test döngülerinde herhangi bir oynama yoktur.” şeklinde bir açıklamayla cevap verdi ve manipülasyon iddialarını reddetti.

Volkswagen skandalı büyüyor…

Volkswagen CEO’su Martin Winterkorn istifa etti…

Önceki İçerikSöylenti doğru çıktı, o isim gitti
Sonraki İçerikTürkiye ve Suudi Arabistan’a odaklandılar
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz