Volvo sonunda gösterdi! İşte yeni XC40’ın tüm detayları…

Resmi tanıtımından kısa bir süre önce Macaristan distribütörü tarafından fotoğrafları yanlışlıkla yayınlanan XC40’ın üzerindeki örtü resmi olarak kalktı. BMW X1, Audi Q3 ve Mercedes GLA gibi küçük kompakt lüks SUV’lar sınıfında rekabete katılacak olan XC40, markanın 2020 yılına kadar global satışlarını yüzde 50 oranında artırarak 800 bin adete ulaşma hedefinin önemli bir parçası.
Ailenin küçük SUV’unda ilk kez kablosuz şarj teknolojisi kullanılıyor. Bu sayede araç sürücüsü NFC özellikli akıllı telefonunu araç içinde kablosuz şarj edebiliyor. Ayrıca, araç paylaşım seçeneği de ilk kez XC40’te kullanılıyor.
Yeni XC40’ta, Volvo’nun yeni her şey dahil abonelik sistemi ile çalışan Care by Volvo servisi de bulunuyor. Bu servis araç bakımından sigortasına ya da lastik değişimine kadar birçok maliyeti içine alıyor. Servis, XC40 ile birlikte ilk etapta aralarında Norveç, Almanya, İtalya, İspanya, İngiltere, Polonya ve İsveç’in yer aldığı 7 Avrupa ülkesinde hizmete açılacak. Ayrıca, sistem ABD’de de 7 Avrupa ülkesi ile aynı anda kullanılabilecek.

24 aylık satın alınabilen servisin aylık maliyeti ise 699 euro yani 833 dolar.
Volvo XC40’ın Almanya’daki başlangıç fiyatı ise 31 bin 350 euro olarak belirlendi.
XC40’ın siparişlerini Avrupa ve ABD’de bu ay almaya başlayacak olan Volvo, teslimatlara ise 2018 yılının ilk çeyreğinde başlayacak. İki farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak olan XC40’ta isteyenler dizel, isteyenler ise benzinli motoru tercih edebilecek.
190 beygirlik 2.0 lt dizel motorun görev aldığı XC40’ın benzinli tarafında ise 250 beygirlik 2.0 motor bulunuyor. Her iki motor da sekiz ileri otomatik şanzımanla ve dört çeker sistemle birlikte geliyor. XC40’ın tamamen elektrikli ve plug-in hibrit versiyonu ilerleyen zamanda yollardaki yerini alacak.
XC40’ın standart güvenlik ekipmanları arasında Volvo’nun dördüncü nesil City Safety sistemi yer alıyor. Çarpışma önleyici bu sistem tehlike anında 60 km/s hıza kadar aracı fren yapıp durdurabiliyor. Ayrıca sistemin içinde şerit takip sistemi de bulunuyor.
Volvo, yarı-otonom Pilot Assist sistemini opsiyon olarak sunuyor.
Yeni SUV, İsveç merkezli otomobil üreticisinin CMA platformunda yükseliyor.
Üretimine kasım ayında Volvo’nun Belçika, Gent’teki fabrikasında başlanacak olan XC40, yerel pazarlar için Çin’de de üretilecek.
Volvo XC40’taki ‘ilk’ler!
1. Akıllı telefonlar için kablosuz şarj sunan ilk Volvo modeli
2. 60 km/s hıza kadar aracı durdurabilen dördüncü nesil City Safety sistemine sahip ilk Volvo modeli
3. İsveç şehri Göteborg’un 3 boyutlu haritasına sahip ilk Volvo modeli
4. Kapı içinde hoparlörlerin olmadığı ilk Volvo modeli
5. Care by Volvo servisinin sunulduğu ilk Volvo modeli
6. Aile ve arkadaşlar için araç-paylama opsiyonunun sunulduğu ilk Volvo modeli
7. CMA platformunda yükselen ilk Volvo modeli
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.