X serisinde yenilenme sırası X1’de, neler değişti ne zaman satışa çıkacak

BMW her ne kadar Türkiye’de daralan pazar artan kurlar ve yükselen faizler nedeniyle; hala 2018 model X1’leri fiyat listesinde tutsa da X1 yenilendi. Cesur, sportif, görsel olarak yeni BMW X1, 10 yıl önce yola çıkan modelden çok daha iddialı hale geldi. Yeni BMW X1 ne zaman yola çıkacak ve hangi motor serisi üzerinde olacak?

X5, X4, X2 ve X4 ile yeni model X7 BMW’nin son bir yıl içerisinde masasının üzerinde şekillendirdiği yeni modeller oldu. Sırada serinin ilk modeli olan X1 var. Yeni BMW X1, tasarım revizyonları, çok yönlü uygulamalar ve yen nesil teknoloji ekipmanları ile öne çıkıyor.

Güçlü ve son derece verimli üç ve dört silindirli BMW TwinPower Turbo motorlar ve BMW xDrive akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi seriye eşlik ediyor.

X1’in yeni görünümünde önde ve arkada XLine, Sport Line ve M Sport profiline tam olarak uyarlanmış bağımsız bir görsel sunuluyor. Yeni BMW X1, özellikle ön kısımda baskın, daha büyük bir ızgara taşıyor.

Böbrekler yeni Adaptif LED farlarla, entegre LED sis farları ile ve daha büyük hava girişleri içeren alt tampon ile birleşiyor.

Yeni X1’in arka kısmı da yeni stili barındırıyor.

Yanda otomobilin kapı kilidi açıldığında iki tonlu bir LED X1 görüntüsü kapı kolundan yere yansıtılıyor. Bu görsel bir tasarım detayı olduğu kadar X1’e binişlerde aydınlık sağlıyor.

Yeni X1’in iç tasarımı bireysel ihtiyaçlara uyarlanabiliyor. Arka koltuklar üç bölüme (40:20:40) katlanabiliyor ve isteğe bağlı olarak 13 cm’ye kadar ileri kaydırılabiliyor.

X1’in yeni tasarımı üç yeni dış renkle daha da zenginleştirildi; Jucaro Bej metalik, Misano Mavi metalik (sadece M Sport modelinde) ve ultra özel BMW Storm Bay metalik. modele 4 yeni jant tasarımı eklendi

Yeni X1 yaz ortasında tanıtılıp ardından satışa sunulacak. Tüm benzinli ve dizel motorlar EU6d ‑egzoz emisyon standardını karşılayacak.

Manuel altı ileri veya yedi ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla birlikte sunulan BMW X1 sDrive16d (85 kW-116 hp); manuel kullanımda, yakıt tüketimi 4,4 – 4,1 l / 100 km. 7 ileri otomatik şanzımanda ise 4.4 – 4.2 l / 100 km.

Spor performansının temelini oluşturan BMW X1 xDrive25d (170 kW231 HP- 450 Nm) yakıt tüketimi: 5.2 – 4.9 l / 100 km. xDrive25d, 0’dan 100 km / saate 6,6 saniyede çıkabiliyor.

Yeni BMW X1 serisi toplam 16 motor / şanzıman kombinasyonu sunuyor. Yeni X1’in süspansiyon teknolojisi, çevikliğe ve sağlam yol tutuşa odaklı.

BMWX1

BMWX1

BMWX1

BMWX1


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.