Yamaha Motor Türkiye R25 Kadınlar Kupası 2022 tamamlandı

Yılı 300 bin adetin üzerinde satışla tamamlamaya koşan Türkiye motosiklet pazarındaki önemli markalardan Yamaha Motor Türkiye, 2022 R25 Kadınlar Kupası etkinliğini sonuçlandırdı. Kadın motosiklet sürücülerini pist yarışlarıyla tanıştıran, R25 Kadınlar Kupası, öğrencisinden öğretmenine çok sayıda kadına temel tekil etmeye başladı.

Türkiye’de ve Avrupa’da ilk olan R25 Kadınlar Kupası her yıl düzenleniyor.

Yamaha Motor Türkiye’nin geçtiğimiz yıl, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ve Anlas Anadolu Lastik  işbirliği ile hayata geçirdiği R25 Kadınlar Kupası’nda bu yıl da yine kıyasıya mücadele vardı.

Yarış deneyimine hasret olan 14 kadın 5 ayak boyunca İzmir Ülkü pistinde ter döktü. Her biri farklı alanlarda görev alan beyaz yakalı ya da üniversite öğrencisi kadınlar önemli tecrübelerle sezonu kapattı. Yamaha Motor Türkiye’nin kadın yeteneklere ön ayak olmak için düzenlediği organizasyonda A grubunda şampiyonluğu Sahra Su Önkaya, ikinciliği İlayda Yağmur Yılmaz, üçüncülüğü ise Fatma Baştepe aldı. B grubunda ise birinciliği Nilşan Boyraz alırken ikinciliği Kardelen Apaydın, üçüncülüğü Ece Kartaç aldı.

r25-kadinlar-kupasi

Yamaha’nın en son başarısı da milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu oldu. Türkiye’de motor sporlarının gelişmesinde, sevilmesinde önemli bir sıçrama noktası olan Toprak’tan sonra sıra kadın yarışçılara geldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.