Hyundai Accent yenilendi, önce ABD’de vitrine çıktı

 

Hyundai, Küçük kompakt sedanı Accent’i yeniledi. 5. nesil yeni Accent ilk kez ABD’de Los Angeles yakınlarındaki Orange County uluslararası Otomotiv Fuarı’nda gösterildi. 2018 model olarak önümüzdeki bir ay içinde ABD’de satışına başlanacak yeni Accent modelinin eskisinden tamamen farklılaşan görünümü, teknolojileri ile selefinden farklılaştığı gözleniyor.

Yeni Accent’in kokpitinin daha sürücü odaklı hale getirildiğini söyleyebiliriz. Mevcut halinde ortaya yönelik vurgu, yenisinden tüm ön panele dağıtılmış durumda. Bu da aracın içine ferahlık getirmiş.

Otomobilin şıklığına önemli katkısı bulunan tekerleklerde artık 15 – 17 inç jantlar da görev üstleniyor.

Otomobilin dışındaki değişikliklerden biri de arka stoplar. Led aydınlatma unsurlarının kullanıldığı arka stoplar, bu sayede trafikte, kötü hava koşullarında daha iyi görülmeyi de sağlıyor.
Daimi led gündüz farları, optik mercekler… Accent yeni haliyle adeta sınıf atlıyor ve bir üst segmentteki kompakt sedanlar için çok ciddi bir tehdit haline geliyor. Hyundai’nin global büyüme hedeflerinin etkili oyuncularından biri olacağını söylersek yanlış olmaz.
Otomobilin önü artık ailenin diğer modelleriyle aynı çizgilere sahip. Halen altıgen özelliğini koruyan ön ızgara çerçevesi, geniş hava girişini sarıp-sarmalıyor. Çerçevenin dört köşesine dağıtılan aydınlatma ve sis farları da sportif bir görünüm veriyor. 

Bagaj hacmi iyi ama bagaj girişi küçük. Küçük sedanların çocukluk hastalığı.

Piyano black materyallerin kullanıldığı kullanıldığı orta panel iyi işçiiğin de etkisiyle şık duruyor.

Otomatik şanzıman seçeneğinin de bulunduğu yeni nesil Accent Sürüş Modu Seçimi (Drive Mode Select) gibi özelliklere de sahip.
Gösterge paneli analog kadranlar ve ortada dijital bilgi ekranıyla yoluna devam ediyor.
5. nesil yeni Hyundai Accent, selefine göre biraz daha büyüyen ölçülere sahip. Ayrıca bagaj alanını büyütmeye yönelik çözümleri de içinde barındırıyor. Arka koltuklar ister ikili, ister tekli isterse tamamen yatırılabiliyor. Bu sayede düz bir zemin alanına sahip daha büyük bir bagaj alanı elde edilebiliyor. Yeter ki siz arka bagaj ağzından istediğiniz malzemeleri aracın içine giriş yaptırabilin. Yoksa buzdolabı bile taşıyabilirsiniz.

Otomobile profilden bakıldığında tekerleklerin aracın köşelerine doğru alındığı görülebilir. Bu sayede aks mesafesi uzatılarak, aracın iç hacmi genişletilmiş.
Bu otomobil Elantra mı yoksa?
1.6 litre hacmindeki GDI motor 130 hp güç üretimiyle halen markanın diğer modellerinde kullanılıyor. Bu motor Avrupa normları için Accent’e uyarlanabilecek bir motor. Hyundai Avrupa’da bu GDI motora Accent üzerinden yeni bir görev verir mi henüz belli değil. 
Geri görüş kamerası olarak da işlev görecek orta ekran, 7 inç büyüklüğünde.
Araçta çift 12 volt elektrik çıkışı ile aux ve USB soketlerine yer verilmiş. Arka koltuklar için de bir adet 12V çıkış bulunuyor.

 

SON DAKİKA!

http://otoajanda.com/cumhurbaskanindan-mtv-zammi-aciklamasi/

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.