Yeni BMW 8 serisi üstü açık versiyonla tamamlanıyor

Yeni BMW 8 Serisi cabrio modeli de günyüzüne çıktı. Yeni BMW 8 Serisi Teknik Özellikleri neler olacak? Coupe modelden farklı neler var? Lüks sınıf serisinde ikinci model olan BMW 8 Serisi Cabrio, görkemli bir üstü açık sürüş deneyimi ile dinamik yetenek ve sakin uzun mesafe yeteneğini bir araya getiriyor.
Dört kişilik üstü açık sürüş keyfi, tamamen elektrikli, son derece sessiz çalışan, minimum ağırlık ve olağanüstü akustik konfor sunan klasik yumuşak tavanla elde ediliyor. Tavan, bir tuşa dokunarak 15 saniyede açılıyor ve 50 km / saate kadar hızla giderken de kapanabiliyor.
Siyah standart veya Antrasit Gümüş opsiyonel olarak alınabiliyor. Dış tasarımda zarif akan çizgiler öne çıkarken kompakt boyutlar, üst detaylar güverte silueti oluşturuyor.
Geniş, sportif arka tasarım, yeni BMW 8 Serisi Cabrio’nun yere yakın duruşunun altını çiziyor.
Dış ve iç tasarım uyumlu bir şekilde ortaya çıkıyor. Hafifçe yükselen omuz çizgisi; Yan camlar ve yumuşak üst tavanı başarılı bir şekilde birleştiriyor. Ön ve arka koltukları akıcı bir çizgi ile sergiliyor.
Yeni BMW 8 serisi Cabrio Mart 2019’da 2 motor seçeneği ile yola çıkacak. Bunlardan ilki ve güçlü olanı M850i ​​xDrive Convertible, 390 kW / 530 hp V8 motora sahip. V8 benzinli motor, sekiz hızlı Steptronic şanzımana sahip 4,395cc, 750 Nm tork değeri var. 0 – 100 km / saat hızlanma 3,9 saniye, en yüksek hız ise 250 km / saat sınırlandırılmış. Yakıt tüketimi kombine: 10.0 – 9.9 litre / 100 km.
Diğer model ise altı silindirli sekiz ileri Steptronic şanzımanlı 235 kW / 320 hp güç üreten dizel motora sahip BMW 840d xDrive Cabrio oluyor. 2,993cc, 680 Nm tork değeri var. 0 – 100 km / saat hızlanma 5.2 saniye, en yüksek hız: 250 km / saat ile sınırlandırılmış. Yakıt tüketimi kombine: 6,3 – 5,9 litre / 100 km. Her iki motor da Euro 6d-TEMP egzoz standardını karşılıyor.
Sekiz ileri Steptronic Sport şanzıman ve BMW xDrive akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi ile gücü yola taşıyor. Düşük ağırlık merkezi ve dengeli ağırlık dağılımı ile alüminyum, magnezyum ve karbon fiber takviyeli plastik malzeme otomobilin teknik verilerinin iyileşmesinde etkili oluyor.
Cabrio’ya özgü alt gövde desteği ile son derece sağlam gövde ve şasi yapısı öne çıkıyor. Arka koltukların arkasındaki güçlendirilmiş ön cam çerçevesi ve devrilme çubukları dahil olmak üzere özel yolcu koruma önlemleri dikkat çekiyor.
Arka aksta standart olarak bulunan elektronik olarak kontrollü diferansiyel kilidi ile birlikte M Spor diferansiyel M850i xDrive’da mevcut, 840D xDrive da ise opsiyonel.
Sürüş deneyimi açısından SPORT / SPORT + modlarından, COMFORT ve ECO Pro modlarına kadar farklı kullanım seçenekleri sağlanabiliyor. Şanzıman oranları ve şasi sistemlerinin dikkatlice bu modlara göre ayarlanması, dinamik keskinlik veya görkemli konforun net bir şekilde odaklanmasını sağlıyor.
Uyarlamalı LED farlar ve LED arka lambalar standart olarak modelde yer alırken Selective Beam’li Laserlight ve uzun far mesafesi, opsiyon olarak 600 metreye kadar çıkarılmış durumda.
BMW 840d xDrive Convertible için M Spor paketi: ekstra geniş hava girişleri, belirgin yan etek ve arka önlük tasarımı ile 19 inç M hafif alaşım jantlar, M Spor fren sistemi, çok işlevli koltuklar, M deri direksiyon simidi ve M logolu ışıklı kapı eşikleriyle yola çıkıyor.
BMW 840d xDrive Cabrio’da standart olarak Vernasca deri döşeme, Hafıza fonksiyonlu elektrikli ayarlanabilir spor koltuklar yer alırken; M850i ​​xDrive Convertible standart olarak çok işlevli koltuklara ve geniş özelliklerle Merinos deri döşemeye sahip.
Arka koltuklar 50: 50 katlanarak bagaja geçiş imkanı sunuyor. Bagaj 350 litre yükleme alanıyla spor bir otomobil için seyahat valizlerini taşıyabilecek gayet uygun bir alan sağlıyor.
Bagaj kapağı standart olarak serbest açılıp kapanıyor.
Modern lüks kavramının karşılığı olarak kablosuz şarjlı telefon, BMW Ekran Tuşu, Bowers & Wilkins Diamond Surround Ses Sistemi, Isı Konfor paketi, aktif koltuk havalandırması, Kapılar için Otomatik Yumuşak Kapatma fonksiyonu gibi donanımlar dikkat çekici detaylar.
Geniş kapsamlı sürücü destek sistemleri Yüksek Işın Yardımcısı, Şehirde Frenleme fonksiyonu olan Çarpışma Uyarısı ve Yaya Uyarı sistemi, Şerit Kalkış Uyarısı ve Şerit Değiştirme İkazı sistemleri; Hız Sınırı Bilgisi, Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Arka Çarpışma Uyarısı ve Reversing Assistant dahil olmak üzere Park Asistanı sayılabilir.
Aktif Cruise Control sistemi, Direksiyon ve şerit kontrol asistanı dahil Sürüş Asistanı Profesyonel, aktif yan çarpışma koruması, kaçınma yardımı, mesafe bilgisi, Çapraz Trafik Uyarısı, Öncelikli uyarı ve Yanlış yol uyarı sistemleri ile Lane Keeping Assistant Surround View, Top View, Panorama View ve Remote 3D View ile birlikte Park Yardımcısı gibi teknolojiler de alınabiliyor.
Navigasyon sistemi, tam dijital gösterge paneli ve standart olarak 10.25 inçlik Kontrol Ekranı içeren BMW Head-Up Display ve BMW Live Cockpit Professional’ın son nesli 8 Cabrio’da yola çıkıyor.
Yeni BMW İşletim Sistemi 7.0 dokunmatik ekran, iDrive Control, direksiyon düğmeleri ve ses kontrolü ile ayarlara ve fonksiyonlara, kişiselleştirilebilir ekranlara ve multimodal çalışmaya son derece hızlı erişim sağlıyor.
BMW Akıllı Kişisel Asistanı: Dijital yardımcı sürücü ve araç uzmanı doğal ses komutları ile kontrol ediliyor. Microsoft Office 365 ve Skype for Business entegrasyonu bulunuyor. BMW Digital Key, akıllı telefon aracılığıyla araç erişimini ve motor başlatmayı sağlıyor.
BMW 8 Cabrio
BMW 8 Cabrio
Leave A Reply

Your email address will not be published.