Skoda Kodiaq 2018 GT Çin’de dünya prömiyeri yapıyor

Skoda yeni SUV modeli Kodiaq GT’nin dünya prömiyeri Çin’de yapıldı. Çek üretici Uluslararası İthalat Fuarı 2018’e katıldı. Skoda’nın CEO’su Bernhard Maier, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Çekya Devlet Başkanı Miloš Zeman biraraya geldi. Bu katılım Skoda için Çin’de önemli bir dönüm noktası olacak. Bugün sona erecek olan Şangay’daki ilk Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nda markanın yeni amiral gemisi modeli olan Kodiaq GT, günyüzüne çıktı.

Başkanlar birayaya geldi

Skoda Kodiaq GT, sağlamlık ve çok yönlülüğü birleştiren sportif zarafet ve dinamizmi öne çıkaran SUV modeli olarak dikkat çekiyor. Yeni Kodiaq GT, Şanghay’dan sonra gelecek hafta gerçekleşecek Guangzhou Motor Show’da (16-25 Kasım 2018) resmi galasını kutlayacak. Skoda Kodiaq GT, Çin’deki hızlı büyüyen SUV pazarında bir kilometre taşı olacak. Skoda bu ülkede marka bilinirliğini yükseltmek için yeni girişimler başlatıyor. Müşterilere daha iyi bir yaşam için akıllı çözümler sunmaya devam ediyor.

GT markanın Çin’deki zirvesi

Skoda Kodiaq GT Şanghay sonrası Gouhangzu’da sergilenecek

Çin pazarında Skoda’nın SUV modelleriyle varolmaya başlaması girişimin önemli bir dayanağı. 2017’de büyük SUV modeli Kodiaq, piyasaya sürüldü. Kompakt SUV modelleri Karoq ve Kamiq ise 2018’in ilk yarısında Çin pazarına girdi. Skoda Kodiaq GT ise Çekya markasının Çin’deki en üst versiyonu olacak.

Skoda’nın Çin ile olan ilişkileri uzun bir geçmişe dayanıyor. 1935’te Skoda Popular modeli Çin’e ihraç edilmişti. Bir yıl sonra, marka ülkede beş ticari bayi işletiyordu.

Çin, Skoda’nın büyüme stratejisinin önemli bir köşe taşı olmaya devam ediyor. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in iki yıl önce Çekya Cumhuriyeti’ne yaptığı devlet ziyareti sırasında Volkswagen; SAIC ve Skoda beş yıllık yatırım planını içeren bir Mutabakat Anlaşması imzalamıştı. Çin’de beş yıllık yatırım planı 15 milyar Yuan olan ve bu sayede Çin pazarında varlığını güçlendirmek isteyen Skoda; Çin’in en başarılı Çek şirketlerinden biri.

Leave A Reply

Your email address will not be published.